Április 27,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Én kérek elnézést a féleértésért

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,544,300 forint, még hiányzik 455,700 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Csák János kulturális és innovációs miniszter előtt megemelem az összes kalapomat. Ahhoz kell azért nem kevés elkötelezettség – a párt iránt -, hogy felnőtt ember az arcát adja ahhoz, amit ő összehordott. Az érthetőség kedvéért most nem linkelem külön az MTI hírt, mert szerencsére nem hosszú, ám annál súlyosabb.

 Sikeres a felsőoktatás átalakítása, a felvételi sokkal vonzóbbá vált a hallgatók előtt – hangsúlyozta Csák János kulturális és innovációs miniszter a felsőoktatási felvételi jelentkezési eljárás eredményeiről tartott sajtótájékoztatón kedden Budapesten.

    A tárcavezető elmondta, hogy 2024-ben 121 ezren adtak be jelentkezést egyetemre és főiskolára. „Nagyon sok fiatal van, aki tanulni akar, aki tudásra akar szert tenni” – mutatott rá.
    A magyar kormánynak a magyar jövő a legfontosabb, ebben pedig kulcsszerepet játszanak a felsőoktatásból kikerülő hallgatók – jelentette ki a miniszter, aki megjegyezte: az ágazat átalakításának mottója az, hogy „ahol a lehetőség, legyen ott a felelősség.”
    Csák János felidézte: az elmúlt másfél évben a kormány jelentős változásokat léptetett életbe az egyetemi rendszerben, megnövelve az egyetemi autonómiát. Szavai szerint az volt a cél, hogy „szélesre nyissák az ajtókat” annak érdekében, hogy minél több tudásra vágyó magyar és külföldi fiatal jelentkezhessen.
    Kitért arra is, hogy a korábbinál sokkal több fiatal választotta a pedagógusképzést, folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma, és tovább növekedett a vidéki egyetemekre jelentkezők száma is. (MTI)

Egyrészt most tudhattuk meg, hogy az alapítványba szervezéseknek nem az volt az eredeti célja, amit mi, büdös lipsik gondoltunk. Véletlenül sem arra pénzre ácsingóztak, ami ebben a költségvetési ciklusban a felsőoktatásba tervezett önteni az unió – ez az öntés aztán elmaradt éppen azért, mert átláthatatlan lett az uniós források útja, márpedig pont ez volt a cél -, hanem hogy ők így bővítették az egyetemi autonómiát. Én kérek elnézést a féleértésért. Jó ezt tudni. Az ajtókat pediglen úgy tárta szélesre a kormány, hogy már nem annyira a tudás, elkötelezettség, a középiskolában elért eredmény, a nyelvtudás számít, mintsem az, hogy van-e pénze a családnak a diplomára, és hogy az illető reménybeli diák volt-e például önkéntes katona. Szerintem még be lehetne vezetni azt is, hogy csak a felső 10 ezer gyerekei jelentkezhetnek, de akár fel is lehetne sorolni név szerint, mely családnévvel rendelkezők kívánatosak, és helyben is vagyunk. Amúgy pedig annyi gagyi egyetem az életben nem működött ebben az országban, mint most.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.