Május 3,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék

NEHAZUGGY


Vajon mire gondolt Matolcsy György?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 112,229 forint, még hiányzik 2,887,771 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Matolcsy György a Budapesti Metropolitan Egyetemen mondott beszédet a TEDx konferencia keretében. Az ember ilyenkor azt gondolná, hogy sok badarságot hordott össze, hiszen Matolcsyról van szó ugyebár, de az MTI által közölt hírből az derül ki, hogy semmi sem derül ki. Nem tudom, hogy Matolcsy perceken keresztül teljesen értelmetlenül beszélt, amiből ezt a kivonatot volt képes az MTI lehozni, vagy mi történhetett, mindenesetre az olvasókra bízzuk, hogy mit is értettek abból, amit Matolcsy kívánt elmondani.

Új típusú gondolkodásra van szükség az emberiség fennmaradásához – jelentette ki Matolcsy György jegybankelnök csütörtökön a Budapesti Metropolitan Egyetem által rendezett TEDx konferencián.

A Magyar Nemzeti Bank elnöke kifejtette: a jövőnk érdekében elő kell állítani azokat az új szabályokat, új gondolatokat, melyek a hosszú távú fenntarthatóság és értékállóság köré szerveződnek. A fenntarthatóság „létkérdés, és a jövő megnyerésének minden szempontból a kulcsa” – hangsúlyozta. Matolcsy György a Kezedben a jövőd! címmel a fenntarthatóság témája köré szervezett budapesti tanácskozáson kiemelte: ma az emberi civilizáció, a világgazdaság egésze, kormányok, egyetemek komplex és összetett rendszerek. Idézte Szentgyörgyi Albert gondolatát, miszerint „látni kell, amit mindenki lát és gondolni, amit senki sem gondolt”. Véleménye szerint ez kell a jövő megnyeréséhez.

Előadásában rámutatott, hogy az erőforrások 20 százaléka adja az eredmények 80 százalékát. Azt az 1 százalékot keressük, amivel elérhető a fenntarthatóság – tette hozzá. Az erőforrások 30-40 százaléka pedig veszteség, ezért nem szabad megvárni a jegybankelnök szerint, amíg a civilizáció minden területen új szabályokat hoz a káosz ellen. Az embereknek, egyetemeknek, kormányoknak, jegybankoknak elő kell állítani a szabályokat, amelyek beépítik a fenntarthatóságot, mint kulcsot a civilizációba, az országba, gazdaságba, az egyetemekre, a vállalatok működésébe. Példaként említette, hogy az MNB megalkotta a Fenntartható közgazdaságtan elnevezésű globális vitairatot, a pénzügyi rendszerbe bevezette a zöld szabályozást. A bankrendszert a fenntartható beruházások felé terelik – mondta.(MTI)

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.