A technológiai fejlesztések megszüntethetik a nemzetközi nagyvállalatok, valamint a magyar kis- és közepes vállalkozások közötti termelékenységi különbséget – mondta a Smart Manufacturing Festival (Smartman) hétfői záróeseményén Budapesten a nemzetgazdasági miniszter.
Nagy Márton a gazdaságpolitika egyik legsürgetőbb feladatának nevezte a többszörös termelékenységi különbségek megszüntetését.
Minden olyan kezdeményezés jó tehát, amely összeköti a kevésbé fejlett vállalkozásokat a piacvezetőkkel, és hozzásegíti őket a legjobb technológiai megoldásokhoz – mondta a Smartman jelentőségét méltatva. A rendezvény több mint 30 iparvállalat és technológiai cég, felsőoktatási intézmény és kutatóhely részvételével jött létre. Az ipari digitalizációs eseménysorozat február 26. és március 8. között gyárlátogatásokkal, laborbemutatókkal, szakmai és ismeretterjesztő programokkal várta az érdeklődőket. Nagy Márton támogatást ígért a kezdeményezés folytatásához, ami a szervezőknek is célja. (MTI)
Eddig is gyanítottam, hogy nem Nagy Márton a legélesebb kés a fiókban – vagy ha mégis, akkor sokkal nagyobb a baj, mint elsőre gondolná az ember -, hiába igyekeztek elterjeszteni azt a mesét, hogy valóságos zseni ő a gazdaságban. Alig hiszem, hogy akár csak egy józan paraszti ésszel megáldott civilnek is eszébe jutna az az ökörség, hogy a nemzetközi nagyvállalatokhoz akarja felzárkóztatni a magyar kis- és közepes vállalkozásokat. A két struktúrának más a feladata, nem egymással versengenek. És szerintem első lépésként nem a technológiát kellene erőltetni, hanem előtte, vagy azzal párhuzamosan az oktatást kell rohamtempóban fejleszteni, különben eljutunk oda, hogy nem lesz, aki használni tudná a technológiát. Márpedig a legmodernebb gép is csak annyit ér, amennyit használni tudnak belőle. Ha szöget vernek be vele, akkor nem több, mint egy kalapács.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.