Február 23,  Hétfő
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


A biztos rossz kell vagy a bizonytalan, de még mindig valószínű jobb

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,948,216 forint, még hiányzik 1,051,784 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Napsugaras szép reggelt kívánok mindenkinek!

Tarlós István volt főpolgármester az Öt YouTube-csatorna vendége volt

Károlyi Mihály, a jakobinusok, Magyar Péter, illetve az ő köre, ami inkább egy ilyen, hogy is nevezzem, vak önazonossági társaság, mind azt hitték, hogy ők valami nagy történelmi igazságtételnek a tanúi, a részesei és aktív előmozdítói. Aztán az előző kettőnek rá kellett jönni, hogy mekkorát tévednek. (24.hu)

Legszebb ideje volt a választási kampánynak ezen a pontján előásni Tarlós Istvánt, aki mindig is az erős – mármint nem feltétlenül, sőt, többnyire semennyire nem igaz, ám meglehetősen mellbevágó – kijelentéseiről volt híres. Régebben. Ma már nagyjából semmiről nem híres, ha csak arról nem, hogy főpolgármesterként gond nélkül térdeltette le a fővárost a kormányfő akarata előtt, ennek örömére parádésan meg is bukott, amit persze erősen zokon vett. Mert megsértődni is remekül tud. Nem tudom, idős korára milyen hírforrásokra szokott rá a volt főpolgármester – legfeljebb erősen gyanítom, honnan meríti a tudását -, de valamiért nem emlékszem arra, hogy Orbán Viktor egyértelműen beteges küldetéstudatával gondja lett volna. Talán azért, mert ahogy mindenki más, ő is tisztában van azzal, hogy a jelenlegi kormányfőnek még a küldetéstudata sem igazi, azt is hazudja a cél – a hatalom megtartása – érdekében. A reménybeli, majd még nála is nagyobbat bukó egykori polgármester-jelöltről is van neki véleménye:

Szentkirályi Alexandra tulajdonképpen az én felfedezettem. Ő sokkal önállóbb gondolkodású, mint amilyen kép kialakult róla. A visszaléptetése az ő politikai esélyeit látványosan nem növelte. Én másképpen gazdálkodtam volna vele, mint a Fidesz tette, teszi. Nagyon ügyesen kommunikál, ha teljesen szabadon teszi. Van átlátása a főváros egésze felett. Megkockáztatom, hogy a főváros struktúrája felett sokkal nagyobb a rálátása, mint mondjuk a Vitézy Dávidnak, aki egyetlen szegmensre lát rá, a közlekedésre. (24.hu)

Először is gratulálok a felfedezéshez! Bár abban a családban lehetetlen fel nem fedezett zseninek lenni, Szentkirályi sógora is erősen kikérte magának, hogy valami piti pénzért kapott ő csak igazgatótanácsi tagságot vagy mit, sokkal többet akar keresni. Pláne, ha dolgozni nem is kell érte. Szóval Szentkirályi Alexandra aligha maradhatott volna felfedezetlenül. Biztosan nagyon okos, pláne önálló gondolkodású. Ha ennek az ellenkezőjét gondolja sok ember, az csak azért lehet, mert maga alakította ki magáról az ostoba liba imázst. Amúgy felnőtt ember, tehát ha a párt, a kormány vagy a húsvéti nyuszi olyasmire akarja rávenni, ami degradáló számára, akkor azt kell mondani, hogy köszönöm, de ezt nem csinálom. Nem nagyon bonyolult, kis gyakorlással meg lehet tanulni. Ha nem ezt tette, hanem beleállt a neki kreált szerepbe, az egyedül az ő hibája. Ez pedig mit bizonyít? Hogy ostoba. Szerintem.

Donald Trump újabb projektbe vág bele. Életmentő lesz, bár azért tudomásom szerint nem adnak Nobel-díjat. Azt találta ki azzal a nagyon okos fejével, hogy kórházhajót küld Grönlandra. Mert úgy tudja, hogy szerteszét hevernek a szigeten az ellátatlan betegek.

A dán DR televíziónak nyilatkozó Troels Lund Poulsen miniszter szerint a Grönlandon élők a szigeten kapják meg a szükséges orvosi ellátást, amikor speciális kezelésre van szükségük, akkor pedig Dánia szárazföldi részén. Az egészségügyi ellátás mindkét helyen ingyenes, ráadásul a sarkvidéki szigeten öt regionális kórház is működik. A grönlandi kormány február elején írt alá megállapodást Koppenhágával a grönlandi betegek dán kórházakban történő ellátásának javításáról. (Telex)

Az amerikai elnök bizonyára elfelejtette – vagy nem felejtette el, mert soha nem is tudta. Az sem kizárt persze, hogy nem felejtette el, tudja is, csak éppen leszarja -, hogy Grönland nem az Amerikai Egyesült Államok tagállama, de még csak nem is a tulajdona. Grönland egy másik – nem mellesleg európai – országhoz tartozik. Azt pedig csukott szemmel is ki merem jelenteni, hogy a dán egészségügy jobb, mint az amerikai. Ugyanis egyrészt ingyenes, másrészt mindenki számára hozzáférhető. Ez Amerikában nem egészen így van, úgyhogy talán jobban tenné Donald Trump, ha először azokkal a honfitársaival foglalkozna, akik azért szenvednek vagy halnak meg amúgy gyógyítható vagy kezelhető betegségekben, mert nincs biztosításuk. Vagy van biztosításuk, de az az ő betegségükre nem terjed ki, pénzük pedig nincs kifizetni a nagyon magas kórházi költségeket. Ha ez így megvan, akkor lehet jótékonykodni, de még ebben az esetben is minimum meg kell kérdezni az érintettektől, hogy szükségük van-e rá.

Magyar szerint nem ők változtak, hanem a hatalom hagyta el őket és hagyta magára az országot. Szerinte, ha nyer a Tisza, akkor sem oldódik meg minden probléma az egészségügyben, de azt ígérte, minden család azt érzi majd, hogy előrébb jutott.

Nem leszünk hibátlanok, de igyekszünk korrigálni és meghallgatni a kéréseket

– mondta. Magyar arról beszélt, hogy április 12. népszavazás lesz Orbán Viktorról, aki vagy megy, vagy marad. Aki nem a Tiszára szavaz, az szerinte Orbán hatalomban tartására szavaz.Ahhoz, hogy Magyarország európai ország legyen, szerinte az Orbán-rendszernek mennie kell. (24.hu)

Az számomra szimpatikus, ha egy hatalomba készülő párt vezetője nem ígérget azonnali Kánaánt, mert aki ilyet tesz, az nem egyszerűen csak hazudik, hanem hülyének is nézi az embereket. Az pedig nem minden esetben kifizetődő vállalkozás. Azzal pedig teljesen egyetértek, hogy aki nem a Tiszára szavaz, az a Fideszre és Orbán Viktorra szavaz. Ennyire nagyon egyszerű most a helyzet, felesleges lenne tovább cakkozni. Hiába szeretném én, és szerintem a többség, hogy sokszínű legyen a parlament és koalíciós kormány legyen, mert a jelenlegi választási rendszer ezt nem teszi lehetővé. Most csak egyetlen opció van; vagy a Tisza vagy a Fidesz. Lehet ezt a helyzetet nem szeretni – én sem szeretem -, de attól még semmi nem változik. Így viszont egyszerűbb mindenkinek döntést hoznia; a már ismert rezsimnek akar újabb négy évet adni, vagy szeretné kipróbálni, hogy milyen egy Európa irányába induló országban élni, ahol nem lopják ki a földet a lába alól. A biztos rossz kell vagy a bizonytalan, de még mindig valószínű jobb.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek! Mi hamarosan jövünk vissza az első beszólással, mint mindig.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.