Demokratikus jó reggelt kívánunk mindenkinek, legyen világosság, és ha másképp nem megy, a tűz tisztítsa meg a mocsoktól az izét!
Nem tudom, hogy nincs-e egy kicsit túltolva a dráma és a pátosz ezzel a Tisztítótűz művelet elnevezéssel, de egyrészt az abszolút filmszínház ilyen, másrészt ami még ennél is fontosabb – nem csoda, hogy az érintettek meg vannak sértődve -, hogy valami ilyesmire szavaztak a magyarok. Nem tizenhárman vagy huszonnyolcan, hanem több millióan, sőt, sokan olyanok is úgy emlékeznek, hogy erre szavaztak, akik valójában nem is. Ígérem magamnak, hogy ha lesz rá egy szabadnapom (nem lesz), akkor tervezem, hogy reggeltől estig nagyon felháborodom, amiért a miniszterelnök – akivel Takács Péter szerint Takács Péter intellektuálisan azért nincs egy szinten, mert Takács Péter orvos, a miniszterelnök meg nem, és aki Havasi Bertalan, a bukott maffiapárt kommunikációs igazgatója szerint egy önmagán uralkodni képtelen, erőszakos, és az ország polgárait nyakló nélkül fenyegető ember, akinek elment az esze – Cosa Nostrának nevezte a Fideszt.
Nagyon sajnálom (nem!), hogy még a sokévi fideszes átlagnál néhány nagyságrenddel értelmesebb, a sokévi fideszes átlaghoz képest még csak nem is korrupt Gulyás Gergely is Takács, Pócs, Havasi, Németh Balázs és a többiek fogalmi és morális analfabetizmusának mocsarába ragadva, ellenben valami nem létező erkölcsi magaslatokba kapaszkodva azért jajgatott, mert a miniszterelnök tömeggyilkosokhoz hasonlította, és még kollektíven meg is bélyegezte őket, pedig nem is mind bűnözők. Nem történt semmi ilyesmi. A helyzet az, hogy egyfelől senkit nem érdekel, hogy speciel pontosan, név szerint kik nem loptak a Fideszben egyetlen fillért se, ha közben a többiek lépésről téglára széthordták a közvagyont, másfelől a maffia nem tömeggyilkos szekta. A maffiának semmi köze a népirtáshoz, hiába vágták megint azonnal áldozati pózba magukat azok, akik tizenhat éven keresztül annak tudatában nyerítettek bele a nép pofájába, hogy bármit megtehetnek. Üzleti ügyekkel nem foglalkoznak, zebrák nincsenek, az ott egy félkész mezőgazdasági üzem és a törvényeket mindenkinek be kell tartani, lehet oszolni. Mint ahogy a tisztítótűznek se a pokol legmélyebb bugyrához, a bosszúhoz, a vériváshoz, a lincseléshez, a boszorkányüldözéshez, hanem a megtisztuláshoz van köze. A maffia-analógia arra a jól szervezett hatalmi formára utal, amely egy zárt, elszámoltathatatlan rendszerbe szervezi, és saját önös érdekeinek rendeli alá a törvényeket, az állami erőforrásokat, az állami intézményeket, vagyis lényegében a saját magánérdekei foglyává teszi a közérdeket. A formális intézményi díszlet áll, csak éppen egy jóllakni képtelen, vagyont vagyonra halmozó hatalmi érdekcsoportot szolgál, nem pedig az állampolgárokat.
Hogy ezt túlzás maffiának nevezni? Szerintem a legkevésbé sem, az pedig nem kicsit nyomorúságos, hogy a legnagyobb keresztények, akiknek egy tetves szivárványos zászló is sérti a keresztény, nemzeti, patrióta, heteroszexuális érzéseiket, akik beleborzonganak, hogy úristen, Szent László napon Pride-ot tartani, mindmeghalunk, szentségtörés, nincsenek tisztában a tisztítótűz fogalom jelentésével. Az se sokkal jobb, ha tisztában vannak vele, és azért forgatják a szemüket. Pedig hízelgőnek is tekinthették volna, hogy az abszolút többség bizalmát élvező új kormány egyáltalán azt feltételezi róluk, hogy a purgatóriumba kerülhetnek, nem a pokol tüzére, hogy egyáltalán van esélyük a megtisztulásra. Arról persze lehet és kell is vitázni, hogy mit gondolunk arról, hogy aki már három teljes ciklusnyi időt kitöltött a parlamentben, újabb mandátumért ne indulhasson Budai Gyulától Tuzson Bencéig, Szijjártó Pétertől Lázár Jánosig. Hasonlóképpen arról is feltétlenül érdemes társadalmi egyeztetést folytatni, hogy a mindenre méltatlan Sulyok Tamás menesztésének rövidre zárt módjáról kinek mi a véleménye (a legfőbb ügyész állítólag megy magától, jól teszi, már eddig kellett volna), de az nem vita tárgya, hogy az Orbán-rendszer maffiaszerűen működött és a társadalomnak igazságot kell szolgáltatni az elmúlt tizenhat évért.
Hogy ez egy szép eljárás? Francot. Senki nem gondolta, hogy egy ilyen tömény, hatalmi visszaélések árán összehordott mocsokhegyet szépen el lehet takarítani. Hogyan is lehetne, amikor a hatalom korábbi tulajdonosai belakták, kisajátították a közjogi intézményeket, pórázon rángatták a bábjaikat és úgy tekintettek mindenki másra, az abszolút kisebbségben lévőkre, mintha nem is lennének, vagy ha igen, csak azért, hogy rá lehessen lépni a fejükre. Illetve lehessen mutogatni őket, mint a demokrácia lehányt díszleteit a jogállam oszlásnak indult hulláján. Sok mindenről lehet vitázni, akár arról is, hogy mégis mi a probléma az Alkotmánybíróság korábban megnyirbált hatásköreinek visszaállításával, a bírákra vonatkozó 70 éves felső korhatár visszaállításával. Azon viszont nemigen van mit vitázni, hogy a jogállam felépítésének alapja, szükséges és elengedhetetlen feltétele a maffiaállam lebontása. Amit felépíteni ocsmány volt, azt lebontani se lehet szépen, azonban ahogy arra nálam okosabb vidéki prókátorok rámutattak, a bontási és az építési munkának különbözőek a viszonyítási és megfelelési standardjai. Míg az utóbbinak a jogállami elveknek is maradéktalanul meg kell felelnie, addig az előbbi esetén elegendő az Alaptörvény és a jogszabályok szövegének való megfelelés, vagyis a formális jogszerűség. Márpedig ennek mindenben megfelel az, amit a Tisza tervez, és az külön is mellettük szól, hogy szeptembertől egy teljesen átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, amibe bevonják a magyar társadalmat, a folyamat végén pedig az alkotmányt népszavazással fogják megerősíteni a magyarok. Akiket addig is teljesen legitim vállalásként, a választási ígéretek betartásának jegyében meg kell szabadítani a politikai és gazdasági maffiától.
És még valami: az mindent elmond a Fidesz-KDNP beszélő fejeinek a maffiaszerű működést a tömeggyilkossággal összemosó vérszegény önfelmentési kísérletéről, hogy azok, akiknek minden okuk megvan fosni attól, ami következik, ha feláll az a bizonyos vagyonvisszaszerzési és védelmi hivatal és munkába is lendül (igen, közvádlóként is felléphet), nem voltak jelen, hogy sivalkodjanak és kikérjék maguknak. A nyomorult Gulyás Gergelyt hagyta a gazda szénné égni saját maga, Rogán, Lázár vagy Szijjártó akiről még a miniszterelnök is több ízben elismerte, hogy soha nem lopott egy fillér közpénzt se. Mindent elmond erről a purgatóriumra megérett bandáról, hogy azt külön ki kell emelni, mint valamiféle erényt, hogy ő az, akiről biztosan lehet tudni, hogy nem tapad közpénz a kezéhez. Senki nem mondta, hogy szép lesz és azt se, hogy a korrupció magyar sajátosság, az alábbi két színes kis hírnek így természetesen semmi köze a fentiekhez:
– Az Európai Parlament 277 ezer eurót követel vissza a Patrióták Európáért képviselőcsoporttól, miután egy belső vizsgálat tiltott adományokat, beszerzési szabálytalanságokat és burkolt pártfinanszírozást tárt fel a frakció 2024 második félévi gazdálkodásában. A kedvezményezettek között futsalcsapattól rögbiegyesületen át egy olasz Fiat Panda-rajongóklubig tucatnyi helyi szervezet szerepelt, amelyek támogatása az EP szabályai szerint tilos. A visszaélések mellett a Patriótáknak szembe kell néznie az elődszervezet, az Identitás és Demokrácia frakció idejéből örökölt 4,3 millió eurós követeléssel is. Zöldpárti képviselők szerint az ügy már nem csupán belső elszámolási kérdés, hanem az Európai Ügyészség elé kellene kerülnie. (Portfolio)
– Korrupció miatt 24 év börtönre ítélték a volt spanyol közlekedési minisztert. A bíróság az ítéletében hangsúlyozta „a közbizalom súlyos erózióját”, amit a korrupció okoz a politikai rendszerben, aláásva az állam demokratikus felépítését. A bíróság egyhangú ítélete szerint a kormányzó Spanyol Szocialista Munkáspárt (PSOE) volt politikusa és két társa bűnszervezetet hozott létre, vesztegetést, sikkasztást és befolyással való üzérkedést követett el, hogy kenőpénzért és szívességekért cserébe – bizalmas információk alapján – meghatározott cégek kapjanak meg közbeszerzési szerződéseket, például a koronavírus-járvány idején 13 millió maszk szállítására vonatkozó megbízást. (HVG)
Nem tudom, hogy ezek alapján hány életfogytiglan néz ki az Orbán-maffiának, de olvassanak, művelődjenek, tanuljanak, és vigasztalódjanak azzal, hogy legalább nem tömeggyilkosok. Akkor sem, ha nem mellesleg szívesen dörgölőztek mindig okleveles népirtókhoz. Szép napokat!
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.