Június 27,  Szombat
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Fóbiás életvezetési tanácsadók

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 988,405 forint, még hiányzik 2,011,595 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Meleg van, szombat van, a hőkupola igazán megrohadhatna, senkit nem érdekel, hogy ki mit böffentett hol és minek – ez alól kivétel képeznek Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter intelmei, amelyeket érdemes komolyan venni megfogadni -, de a 14 órakor kezdődő Pride-tól teljesen függetlenül teszek egy kivételt, mielőtt felkötöm magam.

A korábban megénekelt KDNP civilizált kultúrlényeinek óbégatása mellett itt a másik bizonyíték arra, hogy miért van szükség a Pride-ra akkor is, ha az a benyomása sokaknak, hogy miután megbukott az orbáni önkény, egyből meg is gyógyult a társadalom, minden rendben van.

A könyveket daráló, válogatott fóbiákban szenvedő, világnézetileg szélsőséges Mi Hazánk Dúró Dórája friss, jól időzített posztjából derül ki, amit eddig is tudtunk, de leírva látni valahogy mindig kicsit nyomasztóbb a sötétség és a szellemi, erkölcsi levegőtlenség. A Mi Hazánk nevű ellenzéki párt a közbátorságról elnevezett pártdíjjal tünteti ki „az Erzsébet híd hősét”, „a bátor magyart”, „a fenyegetett hazafit”, aki „eltávolította a hidat elcsúfító LMBTQ-jelképeket”.

Ebben a zászlótépkedési mizériában is sikerült jól elveszítenem a fonalat, de annyira nem, hogy ne találnám megrázónak, hogy a vandálság, garázdaság ezeknél a megélhetési gyűlölködőknél szó szerint a hősiesség és a hazafiság szinonimája, amiért elismerés jár. Ahhoz képest, hogy megpusztulunk a hőgutától, komplett folyók, tavak száradnak ki a nemzetiek szerint nem létező klímaváltozástól, ez nem ügy. Annyiban talán mégis, hogy ameddig így is, úgy is mindmeghalunk, talán nem teljesen mindegy, hogyan élünk. Ha bármilyen zászlót megrongálni, letépkedni, Dunába hajítani hősiesség, mások létezését, önkifejezési szabadságát elvitatni hazafiság és bátorság, akkor b*szhatjuk.

Amúgy megérdemelne ez az ország egy normális, építő ellenzéket ezek helyett az ökölbe szorult, teátrálisan rettegő, szereptévesztett életvezetési tanácsadók helyett.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.