A hír. „Úgy véljük, nem csak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett” – írja közös nyílt levelében Navracsics Tibor korábbi miniszter, valamint a választás után hirtelen Mészáros Lőrinc szívélyes jótanácsát („legyetek bátorak!”) saját magára alkalmazva, ennek okán a pártjával szemben már-már érdemi kritikának tűnő gondolatokat is megfogalmazó űrügyi kormánybiztos, Ferencz Orsolya.
A két bátor ember aggodalomnak indult, miután azt látták, hogy az elmúlt napokban a polgári, jobboldali médiában tömeges elbocsátások zajlanak, ami azt is jelenti számukra, hogy családok egzisztenciája, emberi sorsok kerültek válságba.
A két bátor ember a – nem tudjuk név szerint pontosan kinek címzett – nyílt levelében a nemzeti tőkések hatalmas vagyonaira utalva, felhánytorgatja nekik, hogy a (vélhetően rongyrázó, luxizó, irritáló) viselkedésük miatt a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, sajtómunkásokat is beleértve sokszor tartaniuk kellett a hátukat. Ezért a nyílt levél aláírói úgy vélik, hogy az érintetteknek kötelező segíteniük és mecénásként finanszírozniuk a konzervatív média működését. Navracsics és Ferencz ömlengése így zárul:
„Arra kérjük hát a magyar nagytőke jobboldali értékeket fontosnak tartó képviselőit, hogy haladéktalanul kezdjenek hozzá egy minőségi jobboldali médiaportfólió finanszírozásához! Továbbá elvárjuk, hogy a média világában most állásukat vesztett szakemberek számára azonnal kínáljanak munkát, helyzetük megoldásában érdemben vállaljanak felelősséget!”
Kommentár. Ahogy korunk legnagyobb bölcselő humoristája mondaná: „ha nem kellene nevetnem, sírnák”, ugyanakkor szardarabozni, parasztozni, rohadjatokmegezni semmi kedvem, úgyhogy inkább maradjunk a kulturált véleménynél. Tudom, hogy a Fideszben (és a KDNP-ben) nem az eszükért tartják az embereket, de az így is súlyos, hogy nem a leggyengébb intellektuális láncszemek közül kettő kiírja az internetre, hogy igazatok volt, tizenhat éve közpénzből tartottuk fenn azt a médiának csúfolt lejáratógépezetet, amiről azt hazudtuk, hogy nincs benne közpénz, és ami egy hónappal a közpénzcsapok elzáródása után fejre állt.
Vagy eddig a piac tartotta el ezeket a szegény egzisztenciákat? Mert akkor mi lelte a piacot az elmúlt hetekben? Ja, nem. Egy hónapot nem bírták ki közpénzcsöcs nélkül, úgyhogy Ferencz és Navracsics a sarkára állt és jól megmondta: nem azért hizlalták Mészárost és vidékét a Forbes-listáig, hogy most éhenhaljanak az alászolgák.
Azon kívül, hogy mit keresnek a polgári, konzervatív, patrióta, értékrend és szakember szavak egy mondatban a széthullott fideszes propagandagépezettel, szeretném kérdezni, hogy miért nem a gazda asztalát tetszik csapkodni a Lendvay utcában, amelyikről úgy hírlik, hogy pontosan odáig ér a korrupció? Sikerült ugyan körbehaknizni a lesajnált, lepoloskázott, mindenféle ügynöknek elhordott független médiát, hogy így szembenézés, úgy szembenézés, de a nagy bátorság és kritikai szellem azért odáig nem terjedt, hogy a maffiafőnökre ráborítsák az asztalt, és nevén nevezzék. Aki arra jutott saját magával, hogy baromság haszontalan propaganda kanálisokba önteni az összeharácsolt pénzeket. Az egy dolog, hogy a most szélnek eresztett, árokba rugdosott szalagmunkások vagy a Skrabski Fruzsinák elhitték, hogy Lölő és bandája értük hízik, de hogy Navracsics és Ferencz is ennyire mellette van mindennek, az kissé meglepő. Na mindegy, tegyük el ezt a vicces levelentyűt, hátha jól fog majd valamire.
Amúgy valahol tényleg szomorú, hogy ez az ún. polgári értékrend, amit magukra aggattak tényleg csak addig terjed, amíg nyitva vannak a közpénzcsapok és lehet lopni. Viszont Navracsics és Ferencz figyelmébe: nem, rohadtul nem volt kötelező senkinek tartania a hátát, amikor a NER-oligarchia a magyarok pénzén rázta a rongyot Bora Borán.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.