Június 26,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Morális terrorcselekmény

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 948,405 forint, még hiányzik 2,051,595 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Pár nappal ezelőtt még rákosista módszerekkel vádolta az új kormányt, és saját hatása alá kerülve lefüggönyözött autókról és csengőfrászról delirált a parlamentben, tegnap viszont még ennél is továbbment Bóka János, a Fidesz nem létező polgári szárnyához tartozó értelmiségi emberarc, aki európai uniós ügyekért felelős miniszterként bukott bele abba, hogy a főnökének mindig igaza lesz, és akinek ugyanúgy nem sikerült egy fillért se hazahozni azokból az uniós forrásokból, amelyekből a másik polgári emberarcnak, Navracsics Tibornak sem sikerült.

Ez a remek ember, akinek nincs akkora szája, mint a Fidesz-frakció elő vonalbeli trolljainak, és aki halkabban, mint a párt hivatásos kiabálóemberei, de mindig következetesen tagadott, és határozottan visszautasított minden vádat, miszerint az Orbán-kormány jogállamellenes bűnei, visszaélései és korruptsága akadályozzák az uniós források megérkezését, remek oktatóvideót forgatott tegnap, amiben igen tanulságos jelenség azonosítható. Végül is miután a főnöke őrizetbe vételének és letartóztatásának szükségességéről szólnak a hírek, a harangok félreverése több mint indokolt:

Kedves néző! Ha azt hiszed, hogy téged a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal működése nem érint, nagyot tévedsz. A hivatalnak a feladata a közvagyon visszaszerzése és védelme. Közvagyon pedig minden pénzügyi eszköz, ingatlan, dolog, cég, ami valaha állami tulajdonban volt, és az is, ami ennek a helyébe lépett. 

Ha valaha kaptál az államtól nyugdíjat, vizsgálhat a hivatal.

Ha valaha kaptál az államtól állami támogatást, kamattámogatásos hitelt, vizsgálhat a hivatal.

Ha valaha kaptál az államtól csokot, csedet, gyedet, vizsgálhat a hivatal.

És az, hogy mi a közvagyon, azt bizony Magyar Péter dönti el. 

Akkor is vizsgálhat a hivatal, ha nem merül fel bűncselekmény gyanúja. Bemehet a lakásodba, megvizsgálhatja az irataidat, elolvashatja az e-mailjeidet, és titkos információgyűjtést is alkalmazhat. És erről téged vagy értesít, vagy nem. Csak szólok.

Hát itt tart a bukott állampárt szürkeállománya, szellemi krémje, az ember, akire állítólag a legnehezebb feladatot bízta a főnöke. Azt, hogy ismét megszólítsák a polgári, Európa-barát középosztályt, amelynek egy része az elmúlt választáson elfordult a Fidesztől. Jancsi pedig belelendült, a Mandiner random propagandistáján is túltesz, aki közben azt terjeszti, hogy Tisza-kormány mindenkit valami gyilkos bűnszervezet tagjának tekint, aki közreműködött a 2010 után regnáló kormányzásban.

Bóka János hazudik és uszít, pedig pontosan tudja, hogy ez a bizonyos hivatal célzottan a rendszerszintű fehérgalléros korrupció és a nagyméretű közvagyon-vesztés kivizsgálására jön létre.

Bóka János pontosan tudja, hogy ez a hivatal nem az állampolgárok szociális juttatásait, hiteleit ellenőrzi, hanem a NER gazdasági hátterét, a politikai elit jogalap nélküli gazdagodását vizsgálja.

Bóka János tisztában van azzal, hogy bűnözőket, korrupt politikusokat véd – pedig biztos ő is ugyanolyan tisztességes, mint Gulyás Gergely, akiről még Rákosi Mátyás reinkarnációja, Magyar Péter is elismerte, hogy soha nem lopott -, de ő inkább mégis a minimálnyugdíjból nyomorgó fideszes választókba veri a frászt.

Azt nem tudom, hogy Orbán Viktor és társai aranykonvoj-botránya esetén végül megáll, vagy nem áll meg a terrorcselekmény vádja (a jelenlegi tudásunk és a vonatkozó Btk. paragrafus szerint alighanem igen). De az, hogy miután a NER-elit 16 éves kormányzása alatt még konzervatív becslések szerint is több ezer milliárd forintnyi közvagyon, uniós forrás és állami támogatás alakult át közvetlenül vagy közvetve magánvagyonná, aminek a haszonélvezői azok a nemzeti nagytőkéseknek csúfolt oligarchák, akiknek most el kellene tartaniuk a szélsőjobboldali fideszes propagandistákat, elkezdi riogatni a fideszes kisnyugdíjasokat meg a kisgyerekes szülőket, vagyis összemossa Mészárost, Orbánt, Matolcsyt, Rogánt, Lázárt és társaikat azokkal a tisztességes magyarokkal, akik a törvényeket betartva igényeltek valamilyen állami támogatást, a maga nemében terrorcselekmény. Morális szempontból mindenképpen.

Ilyen aljas emberek gyülekezetét, mint a Fidesz, biztosan nem hordott a hátán a föld. Az mellékes, hogy egyesek az SZDSZ-ben kezdték, onnan aljasodtak idáig, ameddig Bóka János.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.