Magyarországnak nemzeti érzelmű, a vidék iránt elkötelezett kormányra van szüksége – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Mezőfalván, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által szervezett Vetési nap megnyitóján, hangsúlyozva, készen áll a jövőben is az ilyen kormányzásra.
A kormányfő kiemelte: fenyegetést jelent a hazai mezőgazdaság számára az Európai Unió által kötött Mercosur-megállapodás, amelynek következtében a magyar gazdák termékeit kiszorító latin-amerikai áruk jelenhetnének meg a hazai piacon, ezért olyan parlamenti többséget kell elérni, amely megakadályozza a megállapodás magyarországi hatálybalépését.
Az ukránokat nem szabad beengednünk az Európai Unióba – tette hozzá Orbán Viktor, megemlítve, hogy a szomszédos ország felvétele nemcsak a háborút hozná be a közösségbe, de az ott alkalmazott, lazább szabályok által lehetővé tett olcsóbb termelés megölné a ma ismert európai mezőgazdasági rendszert. (MTI)
Azért az kemény, amikor olyannyira te vagy a többség, hogy már nem elég a 10 ezer fő alatti kistelepülések tiszás kampánygyűléseiről készült fotókat szánalmas manipulációs célzattal összefércelned a 150 ezres nagyvárosok fideszes pártgyűléseiről készült fotókkal (az se baj, ha nem is egy évben készültek a fotográfiák), de már a mezőfalvai Vetési Napra is el kell gurulnod, hogy szélben és esőben elhörögd a rögeszmés hazugságokba csomagolt ukránfóbiádat, amire az egész kampányodat felhúztad. Ímhol:
De ha már így alakult, hogy 16 év teljhatalmú kormányzás hangos sikerei után nem maradt más, mint a Kreml kottája alapján megkreált virtuális valóság, illetve a vergődés, hogy ebbe a nem létező univerzumba préseljék bele a kampányt, miközben a hátsó ajtón konténerekben viszik a közpénzből lett magánvagyonokat, Tóth Gabi meg soha nem is dolgozott a Fidesznek havi 1,3 millió közpénzért, legalább azokat a ritka pillanatokat becsüljük meg, amikor a megfáradt despota véletlenül igazat mond. Valóban: az országnak nemzeti érzelmű, a vidék iránt elkötelezett kormányra van szüksége. Vagy legalább a reményre, hogy 16 év nemzeti érzelemnek és patriotizmusnak hazudott országrontás és népnyúzás helyett végre egy, az ország – vidék és főváros – iránt elkötelezett kormány kerülhet Magyarország élére. Ennek egyetlen akadálya van: a túl régóta regnáló Orbán Viktor és az ő pajtásai, akik bármire képesek és hajlandóak, hogy ez ne következhessen be.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.