Április 28,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Nyilván nem az IKEA konyhabútort és a sezlont viszik

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,138,205 forint, még hiányzik 861,795 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Már-már hollywoodi és repülési magasságokban járunk (Szijjártó szerencsére egy ideje nem repül), és nem kizárólag az elmúlt 16 év eseményeit illetően. Mondjuk az aztán nem volt semmi. Abban aztán tényleg volt minden. Mintha a Narcost összegyúrtuk volna a Barátok közt-tel, és adtunk volna hozzá egy kis Wall Street farkasát, eposzilag hozzáhajlítottuk volna a Csillagok Háborújához, hogy végül a záróepizód az Elfújta a szél és a Casablanca világába repítsen. Főleg ahhoz a repülőtéren forgatott részhez. Ej, ha ezt Humprhey Bogart megélhette volna! Ne játszd újra, Sam! Ne! Persze a kép A nagy pénzrablással meg a Kapj el, ha tudsz című örökbecsűvel volna teljes, ami pedig a műfajt illeti? A tragikomédia áll legközelebb ahhoz, amit itt nagyon széles vásznon láttunk, némi horrorral és sci-fivel megfűszerezve. Majd ha egyszer valaki megfilmesíti ezt időszakot mondjuk A korona mintájára, akkor rengeteg évadra lesz szükség, és jó eséllyel hatalmas bevételre számíthat majd a vállalkozó kedvű alkotó. Már persze ha nem Rákay Kálmánnak hívják a rendező-producert. 

Míg ezek nagy megújulásukban úgy tesznek, mintha mi se történt volna, és Júdás is összerakta a roncsfrakcióját, én még mindig a repülőtérnél vagyok leragadva. Konkrétan a The Guardian vasárnapi világhírénél, miszerint folyamatosan szállnak fel Bécsből olyan magánrepülőgépek, amelyek a lap forrásai szerint az Orbán-kormány idején meggazdagodottak vagyonát szállítják. A brit újság ugye ráadásul azt is tudni véli, hogy az Orbán-kormány egyes volt magas beosztású tagjai közben az amerikai vízum megszerzésének lehetőségén gondolkodnak, abban a reményben, hogy a trumpista MAGA-mozgalomhoz kötődő intézményekben találjanak munkát. Április 12-e óta a The Guardian a bukott Orbán legbelső körének három olyan tagjáról szerzett tudomást, aki elkezdte külföldre menekíteni a vagyonát. Repülési, vagyonmentési desztinációk: Szaúd-Arábia, Omán és az Egyesült Arab Emírségek, esetleg Ausztrália és Szingapúr. Hogy a NAV és a rendőrség ez idő tájt mit művel, azt nem tudom, azt viszont lehetett sejteni, hogy valószínűleg nem azok loptak itt a leglátványosabban, akik a fényben, a kirakatban, a porondon voltak, de rohadt sokan lehetnek olyanok is, akikről azt sem tudjuk, hogy létezik, de aki vagy strómanként, vagy szimpla üzleti érdekből csatlakozott a vérszívók csapatához, és bő nyállal szívták a köz vérét, miközben halmozták az élvezeteket és a vagyonukat.

Szegény Tocsik asszonyság ha ezt megélhette volna. Az a 804 millió forintos állami közvetítői sikerdíj, amiért négy év börtönbüntetést kapott persze a kilencvenes években nem volt semmi, na de ezekhez képest? Mindegy, mert ahogy apám mondta vala: kisfiam, mindegyik lop. És ettől ő megnyugodott, és gondolom, elégedetten konstatálta, hogy ezzel az ő lelkiismerete tiszta ebben a kérdésben. Meg a szokásos demagógia is ide tartozik: azt gondolod, hogy ezek mások lesznek? Hát ezek majd ugyanúgy fognak lopni, jobb lett volna ha maradnak Orbánék, mert ők már megszedték magukat. Ja. 16 évig mást se csináltak. Egyre többet és többet, és ha a brit lap nem hazudik, akkor nyilván nem az IKEA konyhabútort és a sezlont viszik azok a gépek, hanem valami egészen mást. Például milliárdokat érő festmények, ingóságok, műkincsek és szerintem vannak ott még aranytömbök, gyémántok, egyebek is. Minden, amit Ali baba és a negyven rabló barlangjában el lehet képzelni. Ezek nem egyszerűen csak loptak, hanem raboltak és fosztogattak, és szerintem az a csoda, hogy egyáltalán túléltük ezt az inváziót. Bár ha az ember elkezd számolni, vagy csak belegondolni, hamar rájön, hogy ezt nem kevés idő lesz visszapótolni. És mivel ezek nem kispályáztak, maximum az marad utánuk, amit felépítettek, és nem fér fel a legböszmébb repülőgépre se. Földek, stadionok, kastélyok, lombkorona nélküli sétányok, felcsúti csónakázó tó, kisvasút, hatvanpusztai hacienda. De legalább ezekből ki lehet majd alakítani kortárs múzeumot, gyermekotthont, idősotthont, hajléktalanszállót, népkonyhát, bármit, a Karmelitát meg az új Terror Házaként lehet hasznosítani. Az más kérdés, mégpedig rohadtul jó kérdés, hogy ezt a rengeteg brutalista építményt (lásd: minden városkában egy stadion) ki és hogyan fogja fenntartani, mert ugye a hatalom és a futball megszállottja már nem fogja tudni önteni beléjük a pénzt, hogy kiélhesse a perverz mániáját.

Apropó foci: a Rogán-központ szerint az is szemenszedett hazugság, fake news, ballibsi összeesküvés, hogy a bukott földesúr az amerikai focivébé után nem akar hazajönni a tengerentúlról. Nem igaz, hogy Trump úr Amerikájában tömné ezután életvitelszerűen a fejét hamburgerrel és sült krumplival, hát neki itthon van küldetése: össze kell foltoznia a szétesett nemzeti oldalt. Őszintén szólva nem tudom. Az világos, hogy a főnix véletlenül se délre, nem is keletre, hanem a döglődő nyugatra fog reppeni, de szerintem nem fog hazajönni, hacsak nem mennek érte a hatóságok és hozzák majd haza a kezén egy csinos bilinccsel. Arra sem mernék nagy tételben fogadni, hogy ezek után a hagyományoknak megfelelően megjelenik a saját maga számára fenntartott VIP-páholyban a saját maga számára közpénzből felépített Puskás Arénában a BL-döntőn, de majd meglátjuk. Mert ugye neki a focinál nincsen fontosabb dolog a világon, maximum a lopás. De mivel abban egy ideig fennakadások lesznek, ezért marad a foci.

„Újabb fake news a Guardian-től. Orbán Viktor nem utazik az Egyesült Államokba hosszabb időre. Korábbi szokásainak megfelelően megnézi a labdarúgó világbajnokság döntőjét. Minden ettől eltérő híresztelés valótlan és alaptalan” – ezt írta tegnap a rogánista Kormányzati Tájékoztatási Központ. Azért tettem ide, hogy tegyük el a fiókba, hátha erről is kiderül, hogy ez is csak egy volt a szokásos, villámgyorsan és nagyon csúnyán öregedő nagyotmondások közül. Mert ugye a hazudozás ennek a gátlástalan bukott despotának már a védjegye lett, ha akarna se tudna tőle szabadulni. Molnár Áron április 12-e óta Buktornak hívja Júdást, szerintem a Loptor is kifejezetten jó keresztnév lenne neki. Ezennel felajánlom a köz javára. 

Ceterum censeo: a bukott Orbán-kormányt és valamennyi cinkosát felelősségre kell vonni!

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.