Október 1,  Szerda
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Csak összezavarja a hívek amúgy is kusza agyát

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,357,484 forint, még hiányzik 642,516 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Szép reggelt kívánok mindenkinek! Rogán Antal, aki most jobban tette volna, ha ott marad a nyirkos kő alatt, ahol eddig is volt, előmászott és interjút adott a Mandinernek. És nem ám akármilyen interjút, mert lényegében megoldotta a társadalom, az ország, esetleg a bolygó összes megoldatlan kérdését, gondját és baját.

Szerinte a jobboldali politikusok azért kormányoznak, mert céljaik vannak és nemzetben gondolkodnak, míg a baloldaliaknak csak a hatalom birtoklása a fontos, és hogy a saját képükre formálják a társadalmat. Ezt mutatja az is Rogán szerint, hogy a „szólásszabadságot korlátozza a baloldal”. (444.hu)

Az önbecsapás már remekül megy, már amennyiben a propagandagyártó agymosoda feje hiszi is azt, mit mond a szájával. Egészen fantasztikus az, hogy Rogán Antal ilyen elszántan hazudik bele az emberek arcába, és még mindig vannak olyanok, akik el is hiszik neki. Persze nem tett mást, mint megcserélte a két alanyt, gyakorlatilag szentté avatta a szélsőjobbot – mert a Fidesz nyelvezet mindig a saját, szélsőjobbos bandájára gondol akkor, amikor jobboldalt emleget. Pedig a két dolog messze nem azonos -, a szólásszabadságot korlátozó baloldal pedig egyenesen fenomenális. Ki van hatalmon 16 éve? Hát persze hogy ők. Ez esetben hogyan, mi módon korlátozza a szólásnak az ő szabadságát bárki rajtuk kívül?

Közvetlenül ezek után arról beszélt, hogy „vannak olyan szolgálati akciók, melyeknek kifejezetten az a célja, hogy a kormányt lejárassák és megbuktassák”. Ukrajnát meg is nevezte, a másik országra csak utalt, mint nem EU-tag európai országra, de itt valószínűleg az Egyesült Királyságra gondolt.

Rogán szerint az ukránok célja, hogy olyan kormánya legyen Magyarországnak, ami támogatja uniós csatlakozásukat.  (444.hu)

Már akartam is mondani, hogy a brit titkosszolgálat belekeverése a kormánypárt legújabb botrányába nem annyira jó ötlet, csak összezavarja a hívek amúgy is kusza agyát. Az már rendben van, hogy az ukránok – és persze Brüsszel, ezt egy percre se felejtsük el – akarják ilyen agyafúrtan megbuktatni a magyar kormányt. Arról meg beszélni sem érdemes, ha bármelyik ország ilyesmit tervezne, tuti, hogy a legtöbb titkosszolgálatnak vannak olyan anyagai és kimagyarázhatatlan bizonyítékai, amelyekkel percek alatt célt érhetnének, ha akarnának. De nem, ők ilyen ravaszul próbálkoznak. Azt még én sem értem, a britek mit keresnek a történetben. Nekik is mániájuk Ukrajna felvétele abba az Európai Unióba, amiben maguk nem tagok? Aztán miért? Úgy látom én, hogy Tóniból kifogyott a szufla.

Sokan szeretnék, hogy Szlovákia és Magyarország miniszterelnöke között viták legyenek, de én úgy szeretném építeni Szlovákiát, ahogy Orbán Viktor Magyarországot – jelentette ki az MTI híradása szerint Robert Fico szlovák miniszterelnök az Esztergomot és Párkányt összekötő Mária Valéria híd átadásának 130. évfordulóján, ahol mindkét kormányfő beszédet mondott. Mint mondta, osztja Orbán Viktor nézeteit, miszerint a kívülről jövő támadásokra az egyedüli megoldás a nemzeti szuverenitás.

„(Orbán Viktor – szerk.) És most beszéljünk arról, hogy nem véletlen, hogy ez a híd már kétszer is megsemmisült. Hölgyeim és uraim, mi egyik háborút sem akartuk. Se a magyarok, se a szlovákok nem akartak részt venni egyik világháborúban sem, mégis minket küldtek a frontra, a mi életünket forgatták fel fenekestül birodalmi érdekekre hivatkozva” – fejtette ki Orbán, majd arról beszélt, hogy a magyarok és a szlovákok is tudják, mit jelent a háború: „a fiatalokat elviszik a frontra, a javainkat előbb-utóbb elveszik és háborús célokra fordítják”.(HVG)

Szerintem nagyjából mindenki leszarja, hogy Orbán Viktor – aki mostanában feltűnően keresi a kifejezetten magyargyűlölő politikusok testmelegét – és Robert Fico milyen viszonyban vannak egymással. Orbánnak persze fontos (lenne) a szlovák miniszterelnök, mert mióta Lengyelországot elveszítette, nincsen más, aki vele tartana vétókban és egyéb cirkuszokban. Igaz, Fico időnként hátba szúrja az Európai Unióban, de még így is jobb, mint a semmi. Azt viszont elhiszem, hogy Fico szeretne olyan kleptokráciát építeni, mint a csúti, ő is nagyon szereti a pénzt és a hatalmat, de szerintem a szlovákok nem annyira türelmesek, mint a magyarok. És akkor most térjünk át picit a történelemre. Bár meglepve nem vagyok, mióta tudom, hogy Trianon békekötés volt és az akkori kormány önként adta át az ország területének kétharmadát, csak legyen már béke. Az viszont újdonság, hogy sem a magyarok, sem a szlovákok nem akartak részt venni sem az első, sem a második világháborúban. Főként azért izgalmas a dolog, mert Szlovákia akkoriban nem létezett. Igaz, hogy 1939-ben felszámolták Csehszlovákiát, de az akkori Szlovákia nem önálló ország volt, német bábállam lett csupán. Szlovákia valójában 1993-tól létezik, amikor különvált Csehország és Szlovákia – jelzem, a csehek nem kis örömére, mert a fejlett, iparosított cseh gazdaságot csak lehúzta a fejletlen, gyengén teljesítő szlovák rész -, szóval ennyire nem kellene azért átírni a történelmet. Még akkor sem, ha egy 130 éve átadott hidat ünnepelnek. Amúgy szerintem az ukránok sem akarták ezt a háborút, nem ők kezdték, ők szenvedik meg, és csak az olyan legalja alakok támadják őket és kérdőjelezik meg az önvédelem jogosságát, akik most hídavatóra mentek. Kicsit sajnálom, hogy nem Arany János emlékezett meg az eseményről.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek!

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.