Július 3,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Amikor elfogytak az észérvek

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 37,400 forint, még hiányzik 2,962,600 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Van az a pont, ahol az ember megáll, körbenéz, és felteszi a kérdést: ez most komoly? A Pride 2025 hozta a papírformát, előbújtak az undorító figurák. Nézegessen képgalériát, videót! Az Origó nevű pöcegödör egy összeállítást és „cikket” közölt arról, hogy kik jelentek meg a Pride felvonuláson. Egy, egyes felmérések szerint akár 200 000 (mások szerint 500 000) embert vonzó eseményen az volt a cél, hogy olyan embereket fotózzanak, akiket rondának gondolnak. Nyilvánvalóan semmi más céljuk nem volt, mint hogy úgy állítsák be ezt a vonulást, mint valami gusztustalan emberek menetelése, csak hát nem tudom, hogy mégis mi köze van bármihez is annak, hogy ki hogyan néz ki? Mert nem meztelenül gyalogló embereket fotóztak, vagy szexelő párokat, mint inkább szivárvány színeket felöltő embereket, akik egy csoport tagjaként haladtak keresztül Budapest belvárosán hogy megmutassák a hatalomnak, őket nem lehet elhallgattatni.

Komolyan ott tartunk, hogy a cél az ilyen irányú lejáratás? Látom én, hogy Szendi Romuluszt is éppen a zsírleszívással próbálják támadni, csak abba nem gondolnak bele, hogy ő annak idején még a nemzeti kormány tagjaként vetemedett erre, nem pedig a Tisza Párt tagjaként. Akkor mégis ki a felelős? Persze, a Fidesz nem tudott a műtétről, amelyet akár köszpénzből is finanszíroztak? Hagyjuk már. Orbán kegyetlenül próbálkozik mindenféle módszerrel de az igazság az – amit a Pride is tökéletesen bebizonyított – az embereknek elege van a kialakult helyzetből és változást akarnak. Nincs többé igény a propagandalapok működésére, a gyűlöletkeltésre, az elszegényedésre, a használhatatlan egészségügyre és oktatásra, valamint arra, hogy egy politikai „elit” milliárdossá váljon a magyar emberek kárán. Ebből mind elege van a magyar társadalomnak és jól láthatóan a szellem kiszabadult a palackból, amelyet mint tudjuk, már nem lehet visszagyömöszölni.

A melegekkel szembeni gyűlöletkeltés egyre kevesebb embert hoz lázba, amelyre tökéletes példa a Prideon megjelenő ellentüntetők száma is, akik olyan alacsony számban jelentek meg, hogy teljességgel észrevehetetlenek voltak. Több embert lehetett volna összegyűjteni teljesen random módszerekkel, mint amennyit ezek az agyalágyultak képesek voltak összeszedni. A Fidesz igenis vereséget szenvedett, amin az ilyen origós „cikkek” sem tudnak már segíteni. Jókat nevethetnek rajta, a szobájuk sötétjében ülő, a saját életükkel elégedetlen kommenthuszárok, akik szeretnek mindenkit gyűlölni, mert addig sem a saját szenvedésükre koncentrálnak, de az értelmesebb emberek nem nevetnek azon, ha valakinek sárga a foga, vagy esetleg túlsúlyos. Az emberek különbözőek, ki szerencsésebb a génjeivel, ki kevésbé, de nem ettől függ az, hogy milyen ember valaki, sőt. Sok esetben ugyanis aki tudja magáról, hogy szép, az sokkal többet képzel magáról és elvárja, hogy másként kezeljék.

Aki jelenleg a melegeken nevetgél annak azt kívánom, hogy egyszer szembesüljön azzal, hogy milyen az, amikor valaki olyat ismer meg, aki nagyszerű ember ugyan, de kiderül róla, hogy a saját neméhez vonzódik. Akkor majd kiderül, hogy mi is fontosabb, valakinek a szexuális beállítottsága vagy pedig az, hogy milyen ember valaki. Véleményem szerint sokszor még a melegeket nyíltan szidalmazó embereket is meg lehet lepni és talán el lehet érni, hogy átgondolják, hogy mit is gondolnak másokról. Mert hát mindenkinek joga van ahhoz, hogy azt szeressen, akit csak akar. Persze vannak vallásos emberek, akik szerint bűn a homoszexualitás, de néha még őket is ki lehet józanítani bizonyos esetekben, hiszen ha valakinek a környezetében van olyan, akiről kiderül, hogy a saját neméhez vonzódik, akkor mindjárt szembesül azzal, hogy csak azért, mert így érez valaki, még nem vált rossz emberré. Ugyanaz a szerető, kedves, vicces egyén aki előtte is volt, pont ezért nem értem én sem, hogy mégis miért kellene bárkit is a szexuális beállítottsága alapján megítélni, pláne elítélni. Az pedig, hogy valaki a másik kinézetén nevetgél csupán a leggyengébb módszer, amellyel általában az ostoba emberek próbálják minősíteni a másikat. Ha az ember kifogy a lehetőségekből, akkor szokott a másik kinézetével foglalkozni, itt sincs másról szó.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.