Varga Mihály sikerjelentését kissé nehezen tudom értelmezni. Ha jól számolom, 1400 milliárd forint hitelt vettünk fel, mégpedig dollárban és euróban. Ez azt jelenti, hogy dollárban és euróban kell majd visszafizetni, illetve a kamatokat is ezekben a pénznemekben kell jóváírni. Akkor is, ha egy év múlva a mostani 368-369 forintos dollár árfolyam leesik mondjuk 320 forintra, de akkor is, ha felmegy 450 forintra.
A befektetők – mármint akik megvásárolták a kötvényeket – pontosan tudják, hogy Magyarország jelenleg senkivel nem áll háborúban, mi a francért kellene külön bízni a háború ellenére az országban? Gyanítom, a meglehetősen magas kamat az, ami vonzóvá teszi a magyar papírokat. Itt hívnám fel a szektatagok figyelmét, hogy mi – és ők is, a gyerekeik és unokáik is – fogjuk fizetni ennek a hitelnek a kamatait is, valamint a hitelt is mi fizetjük vissza.
Alapvetően nincs baj a hitellel, így működik minden ország. A kérdés az, hogy ezt a pénzt hogyan és mire használja fel a kormány. Ha fejlesztésekre, akkor jó. Ha a döntő része arra megy el, hogy egyben lehessen tartani a NER rendszerét annak ellenére is, hogy a várt uniós források jelenleg a kanyarban sincsenek, Mészáros Lőrinc és brigádja azonban már megkezdte az aratást, akkor gáz lesz. És nem csak Putyin irányából.
A befektetők a háború ellenére is bíznak a magyar gazdaságban; Magyarország sikeresen bocsátott ki kötvényeket, 3 milliárd dollár és 750 millió euró értékben – közölte a pénzügyminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videóban csütörtökön.
Varga Mihály ismertette, a kötvények iránti kétszeres kereslet azt mutatja hogy Magyarország a bizonytalan nemzetközi környezetben is képes önállóan a piacról finanszírozni magát. Hozzátette, a most bevont forrásokat az ország stabilitásának megőrzésére, előtörlesztésre, és a pénzügyi tartalékok növelésére fordítják.
A kibocsátás ismertetése szerint nem érinti a költségvetési hiány mértékét, „tartjuk a 4,9 százalékos hiánycélt és folytatjuk az államadósság csökkentését” – jelentette ki.
Azt is megjegyezte „2010 óta a külföldiek kezében lévő államadósság arányát 60 százalékról 30 százalékra, a devizaadósság arányát 50 százalékról 25 százalék alá javítottuk”. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.