Az már biztosan nem lehet kérdés, hogy a fába szorult férgek kulturáltabban és konszolidáltabban nyilvánulnak meg mind saját magukat, mind pedig a külső körülményeket illetően, hogy miért is kerültek abba a helyzetbe, amibe kerültek. Szemben az olyan hosszú időn keresztül közpénzt dézsmáló kártevőkkel, mint Bohár Dániel, Trombitás Kristóf Keresztély vagy éppen Szakács István. Akik valamiért még mindig nem értik, hogy mi történt velük és körülöttük lassan három hónapja. Tagadásban vannak, ahogy a kormánypárt politikusai szokták volt mondani. És tényleg.
Szakács Pityu például a görögországi nyaralásáról fenyegette meg egy nyugágyon fetrengve a miniszterelnököt, miután az aranykonvoj-mizéria szaros bilijéből a bukott főnökére is fröccsent:
Magyar Péter, meg ne próbáld csinálni azt, hogy elviteted Orbán Viktort a pribékeiddel azért, hogy ti mutogatni tudjátok azt, hogy Orbán Viktor le lett tartóztatva. Mert abba’ biztos lehetsz, hogy abba’ a pillanatba’, amikor ez a hír megjelenik, akkor ott ötszázezer magyar fog menni, és ki fogjuk szabadítani akárhonnan, akárki áll velünk szembe’, Orbán Viktort. Ebbe’ biztos lehetsz. Ne csináld ezt, ne fordítsad egymás ellen a magyarokat, ne akarjál itt forradalmat, hanem most már csináld azt, amire megválasztott a nép, amiért megkaptad a többség felhatalmazását. Vezesd ezt az országot, irányítsad, és a nép javát szolgáld, ne egy ilyen nemtelen bosszúhadjáratot indítsál, amivel tovább fojtogatod a magyarokat, és túszul ejted az országot, és a magyart fordítod a magyar ellen. Ezt most már fejezd be! Túlléptél egy határon mos’már. Addig állj meg, amíg meg lehet, amíg kér a nép.
Szóról szóra ezt mondta bele a telefonja kamerájába ez a fura szerzet, ez a durván mélymagyar győri orbánista influenszer, miközben vérben forogtak a szemei. Nem értem. Pityunak senki nem szólt, hogy vége a műszaknak? Hogy elfogyott a közpénz? Olyannyira, hogy most az van az étlapon, hogy vissza is kell adni majd törvénytelenül ellopott összegeket, különben jön a böri vagy jó esetben a közmunka. Én a helyedben nem keménykednék tovább, Pista! Bár franc tudja, hogy érdemes keménykedésnek tekinteni ezt az összeráncolt homlokú, egy Zs-kategóriás akciófilm saját paródiáját alakító rosszfiúját idéző jól odamondást. Nem kemény ez, inkább nevetséges. Megnézném boldogan azt félmillió magyart, aki – pláne 41 fokban – nekiáll megszöktetni a vezért a börtönből, ahova be se csukták, és ha be is csukják, nem Magyar Péter lesz az elkövető. Olyanoknak szóljál, Pityu, akik elbírják, miközben mászik le az ereszen, ja nem, az a Józsi volt, bocs. Szóval akik bírják a kihívást, amikor ereszkedik le a tűzlétrán, mert ha nem figyel a megmentő, akkor baj lehet belőle.
Tényleg nem tudom, miből sikerült kiszámolni Pityunak az ötszázezret, miután az Andrássy útra is mindössze néhány száz neonácit és szélsőfideszest sikerült összecsődíteni üvöltözni, fuck you jelezni, meg pöcsöt markolászva kreténkedni a migrációs paktum örvén, és a Sándor-palotánál se voltak sokkal többen szolidaritást kifejezni az elnök úrral. Meg ha jól tudom, már Bede haverodra se nagyon számíthatsz, mert azt meg kergetik a rendőrök, még a Sándor-palota elől is elzavarták a nemzetiek, annyira vállalhatatlan már a narancssárgáknak is. Magyart a magyar ellen, mi? Ez volt a legnagyobb dumád. Ha valaki, ti aztán tudjátok, hogy kell ezt csinálni, ha a magyarok tengely körüli fordítgatásáról van szó, hozzátok képest mindenki kisinas itt mindenki a nemzeti árokásásban. De sebaj, szerintem hamarosan neked is vissza kell térned a polgári foglakozásodhoz, mehetsz vissza biztonsági őrnek a győri plázába, ha jól tudom, onnan kapaszkodtál fel a vénülő Fideszjugend influenszer szakszervezet csúcsára.
Addig is látom, hogy a Bohár nevű haverod se tud leállni, neki is muszáj az alsó csoportba bejárni. Annyiból érthető, hogy szar lehet egyik napról a másikra abbahagyni azt, ami eddig a napi rutinod része volt, és azért volt főleg a napi rutinod része, mert milliókat kaptál érte cserébe. „Magyar Péter majdnem egymilliárd közpénzt csoportosított át a Talpra Magyarok Alapítványnak!”– kiabálta csupa nagy betűkkel az oldalán az Orbán-riporter, mintha valami felháborító dolgot leplezett volna le. Ezúttal sem zavartatta magát olyan apróságokkal, hogy megint hergel. Méghozzá azzal, hogy egy kormányhatározat alapján 887 millió forintot át kell csoportosítani a költségvetésben a Tisza pártalapítványának. Bohár azért háborgott, mert a pártja 2013-ban úgy módosította az 1989-es párttörvényt, hogy a központi költségvetési támogatásra jogosult pártok alapítványai szintén jogosultak költségvetési támogatásra. Bohár pechére a Tisza idén először indult választáson, idén először lépte át az 1 százalékos küszöböt (innentől jár egy pártnak támogatás), ergo mostantól a párt alapítványa is támogatásra jogosult. Orbán akarata szerint. Sőt, az Orbánék által tavaly elfogadott idei költségvetési törvényben is benne van, hogy az Országgyűlésnek is joga van év közben megváltoztatni a pártok és pártalapítványok támogatási összegeit. Bohár hőbörög pedig csak annyi történt, hogy a hatályos szabályok szerint, a választási eredményeknek megfelelően kapott pénzt a Tisza pártalapítványa. Ebben a legszebb az, hogy amikor tavaly a Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvány, a bukott Fidesz alapítványa 1,5939 milliárd, azaz közel 1600 millió forintot kapott, akkor Bohárnak nem forgott vérben a szeme, nem verte a harci dobot, és nem baszott ki az oldalára ezzel kapcsolatban egyetlen felháborodott posztot sem.
És így jutunk el a harmadik nyomorulthoz, a Trombitás nevűhöz, aki szintén hozta a debil formáját, hogy ne felejtsük el, honnan kéne feltámadnia a polgári jobboldalnak. Kiírt egy búcsúszerű üzenetet, amiben végleg elköszönt a sötét táborától, ám miután lehozta a sajtó a böffenését, benyögte, hogy hazudott. Átverte a híveit, mint Skrabskit a Fidesz: „szokták volt mondani, hogy csak a tehetségtelen embernek nincsenek kétségei a képességei felől. és én ugyan nagyon szeretek provokálni meg parodizálni, de akkora elismerés nem túl gyakran ér, ahogy az éjjelikutya sajtó, a Szakma, különösképpen Herczeg Márk, tehát még egyszer, a nagybetűs Sajtó egy ujjgyakorlat paródiával f$zra lett húzva nagyjából perceken belül.” Erről azért és annyiban érdemes szót ejteni, hogy ez volt és ez ma is az a polgári, keresztény és konzervatív oldal szintje, ezek kerültek milliárdokba az adófizetőknek: ezek a hazug, másokat f$zra húzó, naplopó senkiháziak. Bocsánat a minősítésekért, de ezek fejezik ki a legjobban, hogy mit képviselnek, mennyit érnek ezek a jellemóriások. És még mindig ők állnak az erdő felől, miközben elméletileg megszűntek létezni. Abban az értelemben legalábbis már nem léteznek, hogy már nem ömlik hozzájuk a mi pénzünk arra, hogy minket alázzanak. A Megafon, Pesti Srácok, Patrióta és hasonló kanálisok már nem termelnek, bár eddig is csak vitték a pénzt. Viszont úgy látszik, a mocsárlakók azért keresik azt a természetes élőhelyet, ahol tovább élősködhetnek. Addig is legalább kussolnának. Bőven elég megterhelő ez a hőkupola, ami vészjóslóan ránk telepedik éppen, tök jó lenne, ha nem kellene agyfaszt kapni még ezek miatt is.
Ceterum censeo: a bukott Orbán-kormányt és valamennyi cinkosát Szakácsát, Bohárját, Trombitását felelősségre kell vonni!
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.