Benkő Tibor honvédelmi miniszter szerint minden település a hazafias, honvédelmi nevelés színtere Magyarországon. Véleménye szerint a honvédelmi és haderőfejlesztési program életpályát vázol fel a fiataloknak. Mondjuk abban igaza van, hogy talán jobb ma katonának lenni, mint orvosnak, tanárnak vagy nővérnek. Azokat ugyanis, akiket a legjobban meg kellene becsülni, alulfizetik, ezzel is bajba sodorva az országot. Magyarországnak jóval több problémája van a határokon belül, mint kívül, ám ezekre megoldást vagy nem kínál, vagy foglalkozni sem hajlandó velük a kormány.
A hazánkból elmenekülő több tízezer fiatalt például nem állítja meg senki, hogy jobb fizetésekkel, biztos, előrelátható jövővel marasztalja. Ezt mégsem látja problémának a mai magyar kormány. Benkő Tibor ezekről tehát nem beszélt, kifejtette viszont, hogy teljes mértékben fel vannak készülve arra az esetre, ha a koronavírus hazánkban is megjelenik. Állítólag szakszemélyzettel, orvosokkal és mobil laborral is rendelkeznek.
Minden település a hazafias, honvédelmi nevelés színtere Magyarországon – mondta a honvédelmi miniszter kedden Kaposváron, a nyugállományú katonák, honvédségi nyugdíjasok találkozója előtt újságíróknak.
Benkő Tibor a nyugállományú katonák, honvédségi nyugdíjasok találkozója előtt újságíróknak elmondta: a honvédelmi és haderőfejlesztési program életpályát vázol fel a honvédelemért tenni akaró fiataloknak, az aktív katonáknak, emellett fontos feladat, hogy gondoskodjanak a nyugállományba kerülőkről is. A honvédelmi miniszter úgy vélte: a kormányprogrammal és az idősügyi politikával összhangban meg kell találni a lehetőségét nyugdíjasaik segítésére.
Az anyagi támogatás mellett példaként hozta fel az elhelyezési körülmények javítását és a különböző cégekkel kötött megállapodáson alapuló kedvezmények biztosítását. Jelezte, a kérdés a családtagokkal együtt százezreket érint. Benkő Tibor a koronavírus-járvánnyal összefüggésben kérdésre válaszolva hangsúlyozta: olyan veszélyforrásról van szó, amelyre mindenképpen készülni kell.
A külföldön szolgálatot teljesítő magyar katonák már megkapták azokat a védőfelszereléseket, amelyekre szükségük lehet, Magyarországon pedig a honvédség kész segítséget nyújtani a katasztrófavédelemnek, a rendőrségnek és az egészségügyi intézményeknek – jelentette ki. A honvédség a legveszélyesebb vírusok kimutatására és kezelésére is alkalmas NATO-akkreditált mobil laborjával, valamint orvosaival, szakszemélyzetével is segítheti a védekezést – mondta. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.