Békekör Magyarország gazdasági semlegességéről
A Magyar Békekör egyetért Magyarország gazdasági semlegességének kormány céljával, meggyőződése szerint hazánknak békében és jó viszonyban kell élnie Kelettel és Nyugattal egyaránt. Érdekeltségünket keleti s nyugati irányban jól mutatja, hogy kereskedelmünk 80 százalékát az EU-val bonyolítjuk le, energiahordozóinkat pedig hasonló arányban Oroszországtól szerezzük be. Fejlődésünkhöz jelentősen hozzájárulnak a kínai befektetések is. De ez még akkor sem jelent gazdasági semlegességet, ha reálpolitikai eltökéltséget tükröz kapcsolataink kiszélesítésére. Magyarország gazdasági semlegességnek határt szab az EU és a NATO. Mindkettő szankcionálja a Keletet, közvetve pedig minket, magyarokat is, akik szuverén joguknak tekintik a kapcsolatépítést a gyorsan fejlődő Kelettel. Az EU vezetése óriási nyomást gyakorol ránk a nekünk járó pénzek folyósításának megtagadásával, büntető intézkedéseivel, pénzbírságaival. Ez alól Magyarország csak úgy tudja kivonni magát, ha EU-n kívüli alternatív megoldásokat keres. Ilyennek tartjuk a BRICS-hez való csatlakozást. Nem csak a célhoz vezető utat egyengetheti, hanem politikai diktátumtól mentes együttműködésre nyújt lehetőséget. Vélhetően ez motiválja az ugyancsak NATO-tag Törökországot is abban, hogy a BRICS tagjává válhasson. De ott van az Eurázsiai Gazdasági Unió és a Sanghaji Együttműködési Szervezet is. Egyikük sem szabja feltételül a kilépést az EU-ból. Nem rajtuk múlik gazdasági semlegességünk.
Kiadó: Magyar Békekör Egyesület (OS)
Nem mondom én, hogy a Magyar Békekör Egyesület nem egy komolyan vehető, mértékadó izé, mert nyilván az. Azt mondjuk nem pontosan értem, hogyan nem törölték még a nyilvántartásból, hiszen az utolsó bevallásukat négy évvel ezelőtt adták be, de a hatóságok biztosan jobban tudják ezeket a dolgokat. És amúgy is, egy ilyen okos közlemény önmagában bizonyítja, hogy az országnak égető szüksége van rájuk. Mert ahhoz rengeteg ész kell ám, hogy valaki egyrészről gazdasági semlegességről hadováljon és követelje, hogy a mi dolgainkba aztán ne pofázzon bele senki, sem az Európai Unió, sem a NATO, mert azzal üzletelünk, akivel csak akarunk, másrészről viszont követelje a pénzt, mintha az alanyi jogon járna az uniótól. Talán nem ártana eldönteni, hogy most akkor baromira függetlenek vagyunk mindentől és mindenkitől, de akkor meg kell tudnunk oldani mindent, és a saját lábunkra állni, vagy pedig bizonyos szövetségekhez tartozunk. Ugyanis ha a NATO-hoz óhajtunk tartozni, akkor be kell tartanunk a szabályait, ahogy az EU sem bankautomata, hanem egy olyan közösség, melynek vannak szabályai. Az úgy nem megy ám, hogy a NATO biztosítsa Magyarország teljes védelmét, az EU adja a pénzt, de mi nem fogjuk egyik szövetség szabályait sem betartani, mert baromira függetlenek vagyunk.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.