Július 1,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Foltozómester

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 2,216,106 forint, még hiányzik 783,894 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

A kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretne teremteni az egészségügyi dolgozóknak – jelentette ki a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára a Facebook-oldalára kedden, a Semmelweis-nap alkalmából feltöltött videójában.

Takács Péter azt mondta, a magyar egészségügy legnagyobb ünnepén az első szó a köszöneté: köszönjük az orvosoknak, ápolóknak, az egészségügyben dolgozóknak, hogy nap mint nap állhatatos munkával gondozzák a rájuk bízott betegeket.

A köszöneten túl a kormány célja egyértelmű: nagyobb anyagi megbecsülést, jobb munkakörülményeket szeretnénk teremteni az egészségügyi dolgozóknak – közölte az államtitkár, hozzátéve: az eddigi munkájukat is ez határozta meg. 2010 után átfogó kórházfelújítási programot indítottak, országszerte szakrendelőket, mentőállomásokat újítottak fel vagy építettek.

Úgy folytatta: orvosi és ápolói béremelést hajtottak végre, megszüntették a hálapénzt; 2010-hez képest az orvosok bruttó átlagbére 338 ezerről 2,2 millió forintra, az ápolók átlagbére 170 ezer forintról közel 800 ezer forintra nőtt.

Az államtitkár szavai szerint a béremelésekkel megfordították az orvosok és az ápolók elvándorlását: ma már majdnem kilencezerrel több orvos dolgozik Magyarországon, mint 2010-ben.

Az egészségügyi pályára készülő fiatalokat ösztöndíjakkal segítik, sorra modernizálják a kórházakat, az orvosi eszközöket, a betegellátást, bevezették az online időpontfoglalást – sorolta Takács Péter.

Hangsúlyozta: az egészségügyre jövőre több mint 3900 milliárd forintot fordítanak, ami 280 milliárddal több, mint az idei összeg.

Az egészségügyben mindig van mit tenni, tudjuk jól. A legkönnyebb kritizálni, levegőbe beszélni, hazudozni. Sőt, vannak politikusok, akik ennél is továbbmennek. Többmilliós brüsszeli fizetésért azon dolgoznak, hogy Magyarországon ne tudjuk folytatni a kórházak felújítását, fejlesztését

– fogalmazott Takács Péter. Megjegyezte, ezek a politikusok attól várják a hatalmukat, hogy rosszabb lesz a magyar betegeknek, egészségügyi dolgozóknak.

Lelkük rajta! Mi folytatjuk tovább, azon leszünk, hogy a magyar orvosok, magyar egészségügyi dolgozók még nagyobb anyagi megbecsüléssel, még jobb munkakörülmények között gyógyíthassák a magyar betegeket” – mondta a videóban az államtitkár. (MTI)

Takács megint elmondta a kötelezőt. Nem az orvosok bérével van a baj, hanem az ágazaton belüli, iszonyatos bérszakadékokkal. Nem a felújított kórházakkal van a baj, hanem a fel nem újítottakkal. Hogy minden évben nagyjából az infláció mértékével emelik az egészségügyre szánt kiadásokat – bár ez sem igaz így, mert az ágazatban magasabb az infláció, mint a KSH átlaga – az nem fejlesztés, legfeljebb szinten tartás. Az egész egészségügyi rendszer úgy rossz, ahogy van. A kormány – mert képtelen hosszú távlatban gondolkodni, csak az azonnali haszon érdekli – ugyanazt csinálja az egészségüggyel, amit az ivóvízhálózatokkal. Ha valahol látványos, már eltitkolhatatlan a baj, ott gyorsan közbelép és kicserél egy kis darab csövet, ami eltört. A hálózat többi része ettől még pont olyan defektes, alig használható marad, de mivel nem látható (lévén, hogy a föld alatt van), kit érdekel? Az egészségügyben sem foltozgatni kellene, hanem teljesen átalakítani az egészet.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.