Csodás kifejezés; az ország kenyere. Ami biztosított, éppen ezt ünnepli Nagy István agrárminiszter. Nem pont én akarom kiokosítani a minisztert, de nem akkora nagy csoda, ha ilyenkorra már learatták a búzát, merthogy máskor sem decemberben szokták ezt megtenni. Olyan pedig, hogy ország kenyere nincs, legfeljebb abban a jótékonysági akcióban, amit minden évben előadnak, amikor mindenhonnan összeadott búzából sütnek rituális keretek között kenyeret. Ennek a – Magyarok kenyere néven futó – eseménynek mára már haszna is van. A kezdetekkor Böjte Csaba profitált a dologból, mert ő kapta meg a felesleges lisztet, mára már rengeteg intézményt el tudnak látni az adományból. De ez a lényegen nem változtat, Nagy István nem erről beszél, hanem arról, hogy a magtárakba került gabona immár biztosítja az ország kenyerét. Ami amúgy már hol is tart? 1000 forint alatt van még ehető kenyér? A kovászos kenyér 1500-nál indul, a kézműves parasztkenyér 1800, a szokványos – nem ritkán az ehetőség határán billegő – fehér- és félbarna kenyér is 800 körül mozog a legolcsóbb szuperekben. Hogy falun mennyiért lehet hozzájutni, azt csak találgatni tudom. Szóval nem az a valami, hogy lesz kenyér idén is, jövőre is, hanem az, hogy ezt a Magyarországon nagyon fontos alapélelmiszert ki tudja megfizetni. Arról nem is beszélve, hogy bár a jó kenyér önmagában is finom (ezzel el is árultam, hogy szenvedélyesen szeretem a kenyeret, függetlenül attól, hogy éppen méreg vagy orvosság a tudományos körökben vagy a gyurmaszalonokban), de messze nem teljes értékű élelem, kell még mellé ez meg az. Aki a kenyeret sem tudja megfizetni, az a paprikát, paradicsomot, vajat, mézet, hagymát, esetleg minőségibb felvágottat pláne nem tudja. Ennek az ünnepe mikor leszen? (link kommentben)
Az ország kenyere biztosított, a kenyérgabona már a magtárakban van, és ez a legfontosabb és legmegnyugtatóbb mondata egy agrárminiszternek – jelentette ki Nagy István pénteken Hajdúböszörményben, a Hajdúság Expo és Kelet-magyarországi Agrárfórum megnyitóján.
A tárcavezető kitért arra, hogy a versenyképességet növelni kell az ágazatban, amihez a kormány minden támogatást megad a gazdáknak.
Nagy István szerint a kormányzat elkötelezettségét és eltökéltségét mutatja, hogy a 2027-ig tartó uniós költségvetési ciklus forrásaihoz Magyarország soha nem látott mértékű, 80 százalékos nemzeti kiegészítő finanszírozást biztosít. (MTI)
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.