Mit kell tenni világjárvány idején, amikor a járványpropaganda alulmarad a valósággal szemben? Elő kell rángatni a kövek alól valamelyik nehézsúlyú hasbeszélőt, hadd szóljon a néphülyítés félrevert harangja. Íme az egyik mai húzása a NER kommunikációs központjának:
Az Európai Parlament baloldali többsége – az Európai Néppártot is beleértve – politikai nyomásgyakorlást folytat a „jogállamiságinak füllentett kérdésben”
– ezt mondta ma reggel a közpénszolgálati pártrádióban Deutsch Tamás életművész, a Fidesz-KDNP EP-delegációvezetője, az Európai Parlament történetének első olyan tagja, akinek a kizárásáért saját frakciójának tagjai gyűjtöttek aláírást. Az MTI szerint az alábbi állításokra vetemedett:
Tökéletesen érthető, hogy miután a járványkezelés nagyon nem megy a Deutsch által fémjelzett kormánypártnak, bármilyen téma jól jön, amivel erről el lehet terelni a figyelmet. Mint azt a több mint tíz éve tartó NER-rémálomból kiolvashattuk, bármelyik brüsszeli intézmény tökéletes ellenség, ha a nép figyelmének elterelése a tét a kritikán aluli kormányzati teljesítményről. Az sem baj, ha a páratlan napokon ócsárolt Európai Bizottságot páros napokon megvédik a teljesen random módon gyalázott Európai Parlementtől.
Valószínűleg nekem más fogalmaim vannak a primitívségről, mint doktor Deutschnak, mint ahogy a jogállamiságról és a jogállamisági mechanizmusról is, de mondjuk nekem nem is kell tíz körömmel kapaszkodnom a hatalmamba és a közpénzből összezabrált vagyonomba, mert nincs nekem olyanom. Ezért világos, hogy ha az a kérdés, hogy az európai uniós polgárok pénzéből Mészáros Lőrinc jegygyűrűt vegyen Dubajban, Tiborcz István építsen még egy szállodát a Balaton partjára, ifj. Orbán Győzőnek hulljon az ölébe még egy százmilliárdos közbeszerzés, vagy inkább az ország (azokat a településeket is beleértve, ahol a polgárok nem a Fideszre szavaztak) érje már utol a francba Ausztriát, ahogy a korrupció kormánya ígérgeti évek óta, akkor Deutsch Tamás Mészárosnak, Tiborcznak és ifj. Orbánnak szurkol. Szóval értem, hogy Deutsch Tamásnak és a Pártnak fájna, ha a jövőben a gonosz Brüsszel érvényt szerezne annak a jogos elvárásnak, hogy az uniós pénzeket megvédje mindenféle csalással, korrupcióval és összeférhetetlenséggel szemben, biztosítva a tagállamok számára a megkülönböztetésmentességet és az egyenlő bánásmódot (lásd), mert így valóban az országot kellene végre gyarapítani, nem a slepp vagyonát.
Most azt hagyjuk, hogy egyvalaki van, akinek járvány idején is volt bátorsága és pofája a magyar kis- és középvállalkozások, önkormányzatok, valamint az oktatási és egészségügyi rendszer szívatására, forrásmegvonásokra, út szélén hagyásra, és az nem az Európai Parlament volt, hanem. Az viszont egyenesen tragikus, hogy némelyeknek 12 évnyi brüsszeli képviselőség is kevés volt annak megértéséhez, hogy az Európai Parlamentet ugyanúgy megválasztják, ahogy a budapestit. DEMOKRATIKUSAN. Ha 2010 óta az az állampárti koncepció, hogy akinek többsége van, annak igaza is van – hát hiszen a nép akarta így -, tehát a többség dönt, a kisebbségnek kuss és lehet oszlásnak indulni, akkor ez arra az esetre is érvényes, amikor a Fidesz történetesen a kisebbséghez tartozik. A korrupciót, csalást és mindenfajta összeférhetetlenséget foggal-körömmel védelmező vállalhatatlan kisebbséghez.
A kötőszavak különben nagyjából a helyükön vannak. Ez is valami.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.