Az európai államok többsége más álláspontot képvisel, mint a brüsszeli apparátus, akiknek az egyetlen gyógymódja a kialakult súlyos migrációs válságra az, hogy kvóták szerint szét kell osztani a migránsokat – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán.
Bakondi György hangsúlyozta: a 27 uniós tagállam közül 9 küldte vissza a brüsszeli központnak azt, hogy hány, kvóták szerint elosztott illegális bevándorlót hajlandó befogadni. Magyarország sem jelzett vissza, mert nem kívánja végrehajtani ezt a „súlyosan elhibázott döntést” – jelentette ki.
A belbiztonsági főtanácsadó kitárt arra, hogy mindeközben a határőrizetet jelentősen megszigorították Németországban, Dániában, Lengyelországban, Ausztriában, Szlovákiában, Horvátországban, Szlovéniában, Olaszországban, Spanyolországban, valamint megkezdődött a kitoloncolások határozottabb végrehajtása is.
Hozzátette:
a spanyol és az olasz határőrizet szigorítása miatt az Afrikából útnak induló illegális bevándorlók a görög szigetek egy részére érkeznek több ezres nagyságrendben. A görög parlament ezért törvényt fogadott el az érkezők menekültkérelme benyújtásának felfüggesztéséről. Máshol vannak olyan intézkedések, amelyek a családegyesítéseket szigorítják, vagy mellőzik a készpénz adását az illegális bevándorlóknak, hogy ne tudják azt átadni az embercsempészeknek
– sorolta.
A szigorítások magyarázata Bakondi György szerint az, hogy a nemzetállamok lakossága érzékeli az illegális bevándorlás negatív hatásait.
Megjegyezte, hogy a hatékonyabb határőrizetre Magyarországnak már tíz éve megvalósított javaslata van: a határok szigorúbb őrzése, az illegális bevándorlás megakadályozása, és a menekültkérelem határon kívüli benyújtási lehetősége.
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta: egyszerű átlátni, ha bűnözők, ismeretlen identitású fiatal férfiak tömegeit – évi egymillió embert – beszállítanak Európába, abból jó dolog nem lesz.
Bár az illegális bevándorlás támogatói elmondták, hogy micsoda előnyök járnak a bevándorlással, a határon érkezőkkel kapcsolatban azt tapasztalta, hogy „agysebész nem volt köztük„, de érkezők agresszivitása, szervezettsége, a bűnözők jelenléte mutatta, hogy „ebből baj lesz” – fogalmazott. (MTI)
Orbán Viktor nyomásfelelőse annyira végtelenül okos, hogy képtelen különbséget tenni migráns és illegális migráns között. Ha pedig tud, akkor tudatosan, kifejezetten rossz szándékkal mossa össze a kettőt. De még azt sem sikerült megértenie, hogy Brüsszel nem egy önálló entitás – mármint ha eltekintünk attól, hogy valójában egy városról van szó és abban az értelemben használjuk az elnevezést, ahogy a kormány, tehát az Európai Unió helyett brüsszelezünk -, hanem az uniós tagállamok összessége. Aki nem akar bevándorlókat befogadni, az nem fogad be. Nem kötelező. De a közös terhekből mindenkinek ki kell vennie a részét és a határra érkező menekültekkel emberségesen kell bánni. Pont.
Spanyolországgal pedig nem kell példálózni, mindig is befogadó ország volt, most is az. Az a tapasztalat az országban, ha nem ellenségesen fogadják azokat, akik engedélyt kaptak az országban tartózkodáshoz és engedik őket élni, akkor be fognak illeszkedni, dolgoznak, adót fizetnek és hozzájárulnak az ország fejlődéséhez. Munkakerülő, bűnöző gazember pedig pont annyi van közöttük, mint az őslakosok között. Spanyolország az egyetlen ország, ahol nőtt a lélekszám és folyamatosan nő a gazdaság teljesítménye és az emberek életszínvonala. Gondoltam, szólok.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.