A tudomány nemzetközi, a tudós hazafi, a Stipendium Peregrinum program pedig a nemzet befektetése a fiatal tehetségek tudásába – hangsúlyozta a felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár Bugyin pénteken.
A Pest vármegyei Bugyin megrendezett Stipendium Peregrinum Fecsketábor záró napján Varga-Bajusz Veronika emlékeztetett, hogy a külföldi tanulmányokat támogató ösztöndíjprogramban egy hete hirdették ki, hogy 26 fiatal kiválóság csatlakozik a „Stipisekhez„.
Felidézte, hogy a program 2019-es indulása óta 145-en élhettek azzal a lehetőséggel, hogy ha a világ top 100-as egyetemeinek valamelyikére nyertek felvételt, pályázhattak egy 14-28 millió forintos ösztöndíjra. Ebből minden fedezhető, amire a fiataloknak szüksége van, legyen az tandíj, lakhatási vagy megélhetési költség, így a hallgatók a tanulmányaikra koncentrálhatnak – tette hozzá.
Szólt arról is, hogy a „Stipisek” egy olyan közösség, akik a világon bármerre tartják a kapcsolatot egymással, akik között barátság alakulhat ki, ami végig segíti őket a tanulmányaik alatt. Hozzáfűzte: az ilyen támogató kapcsolatok megalapozása volt a tábor egyik célja is.
Szavait az ösztöndíjasokhoz címezve azt mondta: a táborban azt is igyekeztek átadni, hogy „a haza mennyire hazavár majd benneteket”, hogy „miután elvégeztétek a tanulmányaitokat, tapasztalatot szereztetek, kutatásokat folytattatok, kapcsolatokat építettetek ki, hazatérve ezt itthon a nemzet javára kamatoztassátok„. (MTI)
Lehet a tudós hazafi, de az egyáltalán nem azt jelenti, hogy fideszes. Lassan ideje lesz leválasztani – vagy levakarni, mert máshogy aligha fog menni – Orbán Viktort a hazáról, nemzetről és a nemzeti jelképekről is. hat év alatt 145 fiatal kapott ösztöndíjat. Persze csak azok, akik nem kevés áldozat árán, saját erejükből – és valószínűleg a szülők véres verítéke árán – felvételt nyertek a legjobb egyetemek valamelyikébe. Egészen odáig egyáltalán nem érdekelte jó kormányunkat, hogyan, mennyi munka, könny és verejték – és persze anyagi áldozat – árán jutottak oda ezek a fiatalok. Amikor már sikerült megalapozniuk a sikert, egyből ott termett jó kormányunk, hogy ha vetésben nem is, de az aratásban részt vehessen. Azt pedig baromira kétlem, hogy ezek a fiatalok, miután belekóstoltak a szabadságba, a valódi demokráciába és a normális életbe, olyan nagyon igyekeznek majd vissza a félanalfabéta gázszerelők, pufidzsekis vállalkozózsenik, oszloplábú hercegnők országába szart lapátolni. Diktatúrában nem csak a művészet, de a tudomány sem kap levegőt.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.