Deutsch Tamás szerint a globalista politikai hálózat célja, hogy demokratikus legitimáció nélküli szereplők döntsenek a nemzeti sorskérdésekről, miközben „a zsűribe ülve” kontrollálják a politikai folyamatokat. A Fidesz-KDNP európai parlamenti delegációvezetője egy brüsszeli háttérbeszélgetésen a Magyar Nemzet cikke szerint azt mondta, hogy a nyugati világban egyre gyakoribb, hogy demokratikus felhatalmazással nem rendelkező szereplők irányítják a politikát, miközben az őket bíráló nemzeti kormányokat antidemokratikusnak bélyegzik.
Deutsch Tamás szerint az NGO-k valójában nem független civil szervezetek, hanem pártokként működő politikai szereplők, amelyek nem kívánnak részt venni a demokratikus választásokon, mivel az kockázatos, de mégis hatalmat akarnak gyakorolni. Véleménye szerint az egész NGO-formát azért találták ki, mert a demokrácia versengő pártok megméretésén alapuló rendszerét ki akarják kerülni. Ők nem indulnak választáson, hanem kívülről akarják befolyásolni a közhatalmi döntéseket.
A politikus szerint az NGO-k a demokratikus legitimációval rendelkező politikai szereplők helyett akarnak döntéshozó pozícióba kerülni, ami aláássa a népszuverenitás elvét.
Az Európai Unióban készülő átláthatósági törvény kapcsán Deutsch Tamás rámutatott az uniós képmutatásra: itt, Brüsszelben, ez úgy működik, mint a krimikből ismert tükörfalas kihallgatószoba, ők belátnak ide, de mi nem látunk ki. Magyarországot támadják a külföldi befolyás ellen hozott törvénye miatt, miközben most épp ők akarnak egy hasonló szabályozást bevezetni.
Deutsch Tamás külön kitért az amerikai USAID-re, amely szerinte nem jótékonysági célokat szolgált, hanem a globális progresszív hálózat finanszírozásának kulcsszereplője volt.
Szerinte Donald Trump alatt épp azért függesztették fel a USAID működését, mert az nem humanitárius programokat támogatott, hanem politikai aktivistákat és ideológiai kampányokat finanszírozott világszerte. A jelenlegi globális sajtó pedig most ezt próbálja úgy beállítani, mintha a Trump-adminisztráció éhező afrikai gyerekek támogatását akadályozta volna meg.
Deutsch Tamás szerint a Soros-hálózat elleni fellépés politikai és történelmi fordulópont volt, amelyet elsőként Orbán Viktor miniszterelnök vállalt nyíltan. A Fidesz EP-képviselője úgy véli, a kormányfő fő bűne a globalista hatalmi centrumok szemében épp az volt, hogy nemcsak felismerte, hanem pontosan és higgadtan meg is nevezte a nemzetközi hálózat struktúráját, céljait és működését.
Orbán Viktor az első politikai vezető, aki nem vagdalkozva, nem mellébeszélve, hanem higgadtan, tárgyszerűen és érvelve mondta ki, hogy mi ez a rendszer, kik csinálják és mit akarnak – fogalmazott Deutsch Tamás. A képviselő szerint ez volt az a pillanat, amikor lehullt a lepel a Soros-féle hálózatok által használt filantróp, emberbaráti retorikáról, és világossá vált, hogy ezek a szervezetek valójában politikai célú befolyásszerzéssel foglalkoznak, gyakran közpénzből.
Elesett gyerekek, éhező eszkimók, mindig valamilyen megható társadalmi cél mögé bújva jelentek meg, de mögöttük a legmocskosabb, legdurvább hatalmi politika zajlik – mondta. És ezt a paravánt Orbán Viktor félrerántotta – tette hozzá.
Deutsch Tamás Magyar Péter mentelmi ügyéről is kifejtette véleményét. Szerinte az Európai Parlament mentelmi bizottságának eljárása a Magyar Péter elleni büntetőügyben szándékosan elnyújtott, politikai motivációjú időhúzás. Mint fogalmazott, a brüsszeli testület már rég a plenáris ülés elé vihette volna az ügyet, ha valóban jogi szempontokat mérlegelne, nem pedig politikai érdekeket szolgálna ki.
Idén már tíz mentelmi ügyben született döntés az Európai Parlamentben – mutatott rá a képviselő. Ezek között több olyan volt, amelyet vagy ugyanakkor, vagy később kezdtek el tárgyalni, mint Magyar Péterét. Ennyit az időhúzásról – tette hozzá.
Deutsch Tamás szerint a brüsszeli döntéshozóknak Magyar Péter egy politikai projekt, akit a választásokig mindenáron meg kell védeni, akár a testület intézményi normáinak rovására is. Ez pedig – fogalmazott – világbotrány. (MTI)
Szerintem meg Deutsch Tamás véleménye nem igazán érdekel senkit. Aki időtlen idők óta az uniós polgároktól kapja a fizetését azért, hogy Brüsszelben dolgozzon Magyarország érdekében – nem Orbán Viktor érdekében! -, és az Európai Unió érdekében, de ez idő alatt még csak angolul sem volt képes megtanulni, ami elengedhetetlen az ott történtek megértéséhez, az ne pofázzon. Lehetőleg semmiről. Aki világ életében abból élt – messze a képességei alapján megérdemelt szint felett -, hogy ismeri régóta Orbán Viktort, ezen kívül a világon semmit le nem tett az asztalra, az nyugodtan tartsa csak meg a véleményét. Azt pedig nagyon rosszul gondolja, hogy a polgároknak négyévente egyszer van beleszólása a politikába, két választás között pedig kussoljanak, mert őket senki nem választotta meg. Remélhetőleg ezt hamarosan sikerül majd megértenie neki is.
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.