Április 25,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Arcvesztés percről percre

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,510,845 forint, még hiányzik 1,489,155 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Donald Trump szerint Kína esetében jelentősen csökkennek a behozatali vámok a jelenlegi 145 százalékos szintről, amint sikerül megkötni a megállapodást. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt kedden, azt követően, hogy a pénzügyminiszter a vámvitában „deeszkalációs” lépéseket említett.

Donald Trump a fehér házi dolgozószobájában válaszolt a vámokról szóló kérdésekre is, és megismételte, hogy a kereskedelmi partnerekkel „méltányos megállapodásokra” törekszik az amerikai adminisztráció. Megismételte, hogy „az, ami eddig ment, nem folytatódhat„, amivel az Egyesült Államok jelentős külkereskedelmi hiányára utalt.

A kialakult piaci bizonytalansággal kapcsolatban hozzátette, hogy jelenleg egy átmeneti időről van szó, ami „kis ideig eltart„.

Donald Trump Kínával kapcsolatban optimizmusát hangoztatta, és készségét az együttműködésre Hszi Csin-ping kínai államfővel, de megjegyezte, hogy „Kínának végül meg kell majd állapodnia„, és a vámok mértéke nem lesz nulla.

Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője napi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy „jól állunk egy potenciális kereskedelmi megállapodást illetően Kínával„.

Kedden egy Washingtonban tartott befektetői fórumon Scott Bessent pénzügyminiszter arról beszélt, hogy a Kínával kialakult vámvitába – ami amerikai részről 145 százalékos, míg kínai részről 125 százalékos vámot jelent – „deeszkalációra” számít a nagyon közeli jövőben. A korábban pénzügyi befektetési szakemberként dolgozó miniszter a jelenlegi magas vámkörnyezetet fenntarthatatlannak nevezte. (MTI)

Szóval szólt valaki a nagyeszű ingatlanosnak, hogy a hülyeségnek mindig vannak következményei. Például az, hogy a saját országát lövi lábon. Már az is kész csoda, hogy megértette. Már amennyiben megértette, mert lehet, hogy a áttérben valakik a fejébe verték; nem korlátlan a hatalma. Már így is éppen elég kárt okozott. Ezzel Musk haverja már kénytelen volt szembesülni, pedig az is nagyon hitt abban, hogy a világ ura lehet.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.