Április 25,  Péntek
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Nyitnak ezek

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 1,510,845 forint, még hiányzik 1,489,155 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

„Ha megpróbál minket Brüsszel bezárni, mi a világra nyitunk” – hangoztatta a kulturális és innovációs miniszter a Panniónia és a HU-rizont programok kapcsán kedden az M1 aktuális csatorna Ma reggel című műsorában, ahol az Amerikai Egyesült Államokban történt látogatásáról beszélt.

Hankó Balázs ismertette, találkozott Linda McMahon oktatási miniszterrel, a megbeszélések központi témája a szuverenitás és a partnerség volt. Az oktatás, a kutatás és a gazdaság területén mindketten saját nemzetük érdekeit tartják szem előtt – mondta.

Közölte, az amerikai miniszter elismerően nyilatkozott a magyar felsőoktatás és szakképzés megújításáról. Megjegyezte, Magyarországon ma már minden második diák duális képzésben tanul a szakképzésen belül.

A felsőoktatás kapcsán kitértek arra, hogyan növelte Magyarország a műszaki és természettudományos területeken a képzésbe bevont diákok számát, továbbá arra is, hogy „a woke ideológia nem az egyetemekre való”. Hankó Balázs több amerikai egyetemen is tárgyalt az Erasmus helyettesítésére létrehozott Pannónia és HU-rizont programok együttműködési lehetőségeiről.

Elmondta, hogy a Harvarddal a Semmelweis Egyetemmel való közös képzés erősítéséről állapodtak meg; az MIT esetében műszaki kérdésekről a Magyar Kutatási Hálózattal alakítottak ki együttműködési megállapodást, a Yale-en pedig a két ország nyári egyetemeiben rejlő lehetőségekről beszéltek.

Hozzátette, a Columbia Egyetem képviselőivel természettudományi képzési-kutatási együttműködésről, az Amerikai Katolikus Egyetem vezetőivel pedig arról tárgyaltak, hogy a felek között bioetikában, közgazdaságtanban és társadalomtudományban lesz kooperáció. Jelezte, a Pannónia-programnak köszönhetően hatvankét magyar diák tanul az Amerikai Egyesült Államokban.

A miniszter ismertette, az első félévben 3042-en vettek részt az ösztöndíjprogramban, a tavaszi félévben pedig 5000-re növekszik majd a résztvevők száma. Ez azt jelenti, hogy az említett amerikai egyetemeken is több magyar diák és kutató vehet majd részt, ezzel pedig a magyar fiatalok sikerességét szeretné erősíteni a kormány

– mondta.

Kiemelte, az látható, hogy Magyarország „nem követ, hanem utat mutat” az oktatás, a kutatás és a családtámogatások területén is. Hankó Balázs amerikai útján a magyar családtámogatási rendszer elemeit is ismertette.

Kitért arra, hogyan támogatja a kormány a magyar családokat, és ez hogyan jelent előrelépést a munkaerőpiacon, milyen módon segíti a gazdaságot, a gyermekvállalást. Hangsúlyozta, az amerikaiak elismerték a családtámogatási modellt és dolgoznak egyes elemek átvételéről is.

Hankó Balázs elmondta, az amerikai külügyminisztérium államtitkárával abban is megállapodtak, hogy jövőre, az Egyesült Államok 250. „születésnapján” Magyarország milyen kulturális és kutatási-innovációs programmal vesz majd részt. Szerinte az évforduló a magyar kultúra előtérbe helyezését is elősegíti a nemzetközi térben, hiszen – mint mondta – a két ország azonos értékrendeket képvisel, köztük a hagyományos családmodellel és a keresztény kulturális értékekkel.

A miniszter amerikai útjáról a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában is beszámolt, ahol a mesterséges intelligencia területére is kitért. Elmondta, Barabási Albert Lászlóval arról egyeztetett, hogy a tudósnak az egészségügy vagy az élelmiszeripar területén folytatott kutatásait hogyan lehetne alkalmazni Magyarországon.

Hozzátette, az IBM alelnökével Washingtonban azokat a mesterséges intelligenciáról szóló kutatásokat tekintették át, amelyeknek vannak már magyarországi kapcsolódásai. Megjegyezte, a mesterséges intelligencia területén is lesznek további egyetemi együttműködések a két ország között. (MTI)

Aha, mert a világ Amerikában van. Jó is az, amikor a kormány hibájából elvész valami nagyon fontos a fiatalok jövőjéből, helyette kapnak egy papírcsákót és még örülni is kellene neki.

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.