Július 6,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Miről beszélsz, Péter?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 148,215 forint, még hiányzik 2,851,785 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Szijjártó Péter Genfben felszólalt a WHO közgyűlésén, ahol is elmondta, hogy most a majomhimlő veszélye miatt nagyon fontos, hogy a szervezet professzionális és pragmatikus tudjon maradni, és ne az átpolitizálás legyen rá jellemző. A gond csak az, hogy az MTI hírt átolvasva semmi nyoma nincs annak, hogy Szijjártó ezt vajon mégis miért mondta el. Hol látta nyomát annak, hogy átpolitizált intézménnyé vált volna a WHO? Persze Szijjártó – ha már lehetőséget kapott a felszólalásra -, akkor migránsozott egy szépet, miközben a magyar kormány munkáját dicsérte, de ebben már semmi meglepő nincs sajnos.

Jelen helyzetben, a majomhimlő terjedése közepette meg kell őrizni az Egészségügyi Világszervezet (WHO) professzionális, pragmatikus működését, annak átpolitizálása nyomán ugyanis emberéletek kerülhetnek veszélybe – figyelmeztetett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Genfben.

A minisztérium tájékoztatása szerint a tárcavezető az Egészségügyi Világszervezet 75. közgyűlésen hangsúlyozta, hogy bár szakértők szerint a majomhimlő sokban különbözik a koronavírustól, így is óvatosnak kell lenni, ezért fontos, hogy a WHO a megfelelő szakértelemmel álljon hozzá a kérdéshez. „Ha a WHO-ban is elkezdünk politizálni, akkor annak az ódiumát vesszük magunkra, hogy nem tudunk felkészülni erre az új járványra (…), és így emberéletek kerülhetnek veszélybe” – fogalmazott.

Hozzátette: „nagy szükségünk lesz arra, hogy a WHO megfelelő tanácsokkal tudja ellátni a világ valamennyi országát annak érdekében, hogy sikeresen vegyük fel a küzdelmet a majomhimlővel szemben és mindez ne okozzon olyan komoly sokkot egészségügyi, gazdasági, társadalmi szempontból, mint a koronavírus világjárvány elleni harc okozott” – tette hozzá. Felszólalásában a külügyminiszter kiemelten fontosnak nevezte, hogy a WHO meg tudja tartani a professzionális, pragmatikus, gyakorlati működését, és senki ne törekedjen arra jelen helyzetben, hogy a szervezet működését átpolitizálják. Szijjártó Péter emellett rámutatott, hogy manapság már kevesebb szó esik a koronavírusról, noha az még mindig jelen van, s egyes régiókban még nem sikerült legyőzni ezt a kihívást. Kiemelte, hogy Magyarország kivette a részét a globális védekezésből, az oltóanyagokhoz való egyenlő hozzáférés biztosításából, és eddig hétmillió vakcinadózissal segített több rászoruló országot.

A miniszter leszögezte, hogy az ukrajnai háború egészségügyi téren is komoly fenyegetést jelent, ugyanis Ukrajna és Oroszország is a világ legnagyobb gabonaexportőrei közé tartozik, és minden bizonnyal jelentősen csökkenni fog a kivitelük. „Ez éhezéshez vezethet az egyébként is törékeny helyzetben lévő, szegény afrikai régiókban, ami újabb migrációs hullámokat eredményezhet Európa felé” – mondta, azt hangoztatva, hogy egyfajta „ördögi kört” alkothatnak a párhuzamos globális válságok. „Jól tudjuk, hogy a mobilitás és a vírus terjedése erősen összefügg. Az újabb migrációs hullámok kialakulása egyértelműen a vírus gyorsabb terjedésével járna” – tette hozzá, úgy vélekedve, hogy ezért meg kell előzni a bevándorlóáradat ismételt erősödését.

Végül emlékeztetett arra is, hogy szomszédos államként Magyarországra eddig 712 ezer menekült érkezett Ukrajnából, és közülük sok kiskorú nem rendelkezett a legalapvetőbb oltásokkal sem, amit a magyar hatóságok pótoltak. Továbbá a kormány felajánlotta a sebesült ukrán katonák gyógykezelését minden létszámkorlátozás nélkül, illetve 130 gyerek speciális orvosi ellátásának biztosítását. Szijjártó Péter korábban találkozott Tedrosz Adhanom Gebrejeszusszal, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és Ngozi Okonjo-Iwealával, a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) főigazgatójával is.(MTI)

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.