Január 8,  Csütörtök
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Orbán beismerte, hogy Budapest kivéreztetése jó a Fidesznek

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 296,036 forint, még hiányzik 2,703,964 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Napsugaras szép reggelt kívánok mindenkinek!

Stephen Miller, Fehér Ház kabinetfőnök-helyettese hétfőn azt állította, hogy Grönland jog szerint az Egyesült Államokat illeti meg, és hogy a Trump-kormányzat – ha úgy döntene – akár erővel is megszerezhetné a félautonóm dán területet. „Senki nem fog katonailag szembeszállni az Egyesült Államokkal Grönland jövője miatt” – mondta Trump egyik legfontosabb tanácsadója a CNN-nek. (444.hu)

Nem tudom, mi a tennivaló olyankor, amikor egy NATO-tag ország támad meg egy NATO-tag országot. Azt gondolom, Donald Trump legalább annyira veszélyes a világra nézve, mint Vlagyimir Putyin. Ilyen gazemberből egy is túlságosan sok egy emberöltő alatt, kettő pedig egyenesen életveszélyes. Ha szerencsénk van, ezek ketten egymást fogják kicsinálni. Ha nincs szerencsénk, akkor csak az Isten tudja – már ha létezik és érdekli a világ sorsa -, hogy mi lesz a vége ennek a jelenlegi őrületnek. Az biztos, hogy az Európai Uniónak mindent meg kell tennie annak érdekében, hogy képessé váljon az önvédelemre.

Komolyan kell venni, amikor Donald Trump arról beszél, hogy szüksége van Grönlandra, de ha az Egyesült Államok megtámadja Grönlandot, azzal mindennek vége – erről beszélt hétfőn a dán TV2-nek adott interjújában Mette Frederiksen dán miniszterelnök, amit a Politico szemlézett. Egész pontosan úgy fogalmazott: „szeretném egyértelművé tenni, hogy ha az USA úgy dönt, hogy katonai támadást indít egy másik NATO tagállammal szemben, akkor mindennek végek, beleértve a NATO-t, és így a biztonságot, ami a második világháború után kialakult”. (Telex)

Úgy tűnik, Donald Trump nekilátott lerombolni mindazt, amit elődei kitartó munkával felépítettek. Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy jól teszi az amerikai elnök, amikor szembefordul a világgal. Szerintem túlbecsüli az erejét. Amerika azért lett és lehetett katonai nagyhatalom, mert a világ bízott benne és a nagy bizalomban el is lustult, átengedte a vezető szerepet katonailag is, gazdaságilag is. Ám ez nem olyasmi, amit ne lehetne megváltoztatni, amennyiben Európa és mondjuk Dél-Amerika, Kanada, akár Ausztrália is úgy dönt, hogy ideje összefogni. Ha csak abba belegondolunk, hogy mi történne, ha úgy döntene az országok többsége, hogy mostantól nem az amerikai dollár a világkereskedelem elszámoló pénzneme, az már önmagában komoly gondokat okozhatna az USA-nak. A hadiipar fejlesztése, az önvédelmi képesség kiépítése már eldöntött tény, az csak idő – és nem is nagyon sok idő – kérdése, az amerikai fegyverek mikor szorulnak ki Európából. Ez alighanem komoly gazdasági zavarokat fog okozni a világ csendőre szerepét – jelzem, önként – magára vállaló Amerikai Egyesült Államok esetében. Azt már Donald Trump aligha fogja megélni, amikor a mostani szarkavarásának a gyümölcsei beérnek, de abban igaza van Orbán Viktornak, hogy a világ erőközpontjai átrendeződnek. Csak éppen lehetséges, hogy nem úgy, ahogy azt az autokrata gazemberek elképzelik jelenleg.

Fura olvasni a havazásról szóló híreket. Amennyire emlékszem, gyerekkoromban télen sem a hideg, sem a havazás nem lepett meg senkit, most pedig néhány centiméter hó már pánikot tud kelteni. Persze megértem, hogy elszoktunk tőle, de azért csak van valami mód, hogy átvészelje az emberiség azt a szokatlan anomáliát, hogy télen tél van. Jó, én könnyen pofázok, mert akkor látok havat, ha felnézek a Sierra Nevadára. Az is csúszik, pont ezért nem megyek oda. Persze az már egyáltalán nem vicces, amikor nagyon komoly fagyok vannak vagy baleset ér valakit. Nem is viccelődni akarok ezzel, csupán most jöttem rá, mennyire különös és távoli mindez innen nézve.

„Akadálymentes peront építünk a Keletiben!” – büszkélkedett Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója december végén. Ez önmagában jól hangzik, annál furcsább az ok, ami miatt gyorsan szükség van rá: most derült ki, hogy a vonatokon, amelyeket a szerb vasúttársaság a kínai CRRC-től megrendelt a Budapest–Belgrád vonalra, nincs olyan kiegészítő lépcső, amely a Magyarországon most forgalomban lévő alacsonypadlós vonatokon megtalálható. (HVG)

A lap megkérdezte, hogy ez miért nem derült ki korábban, hiszen nyár végén egy hónapra lezárták a Keleti pályaudvart, akkor meg lehetett volna emelni a peront. A MÁV válaszából az derült ki, hogy az újvidéki tragédia (ami 2024. november elsején történt) miatt lelassult az információcsere a szerb vasúttársasággal, de mindegy is, mert tavaly amúgy sem lett volna rá pénz. Ha csak úgy nem.

Csak akkor lehet a Fidesz erős a jövőben, ha a nemzet fővárosában, Budapesten is erősek maradunk – jelentette ki Orbán Viktor a Fidesz kedd esti budapesti jelöltállító rendezvényén az MTK sportcsarnokában, ahol a kormányzati fejlesztések felsorolása után arról is beszélt, hogy miért jöhet jól a Fidesznek Budapest nehéz gazdasági helyzete.

Meglepő nyíltsággal osztotta meg ugyanakkor, hogy a főváros nehéz gazdasági helyzetéből hogyan tud profitálni a Fidesz. Budapest mostani vezetése emlékeztethet mindenkit szerinte, hogy milyen az, amikor baloldal van kormányon.

„A budapesti helyzet arra jó a mi számunkra, hogy bemutassuk azt a hatalmas ellentmondást, amely az ország kormányzatának teljesítménye és a budapesti városvezetés teljesítménye között látható. Kedves fiatalok, ilyen lenne az egész ország, ha baloldali kormány lenne.” (Telex)

Tudjuk, ezért próbálja meg a kormány kinyírni a fővárost. Azt azonban barokkos túlzásnak tartom, hogy erősnek kell maradnia a Fidesznek Budapesten. Ugyanis most sem erős, és egyre kevésbé az. A főváros kivéreztetése nem a várt eredményt hozta, sokkal inkább dacot váltott ki az ott élőkből. De hát ők tudják, hogy mit csinálnak. Vagy ők sem. Mindegy is.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek! Mi hamarosan jövünk vissza az első beszólással, mint mindig.

És amikor nem kellenek szavak sem:

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.