November 2,  Vasárnap
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Lesz még itt örök élet és ingyen sör is

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 21,296 forint, még hiányzik 2,978,704 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Szép reggelt kívánok mindenkinek! A Magyar Hang megkereste a CÖF-CÖKA vezetését, arra voltak kíváncsiak, mennyibe került a legutóbbi békemenet megszervezése. Hiszen a szervezet a saját neve alatt hirdette meg a rendezvényt. Az eddig sem volt kérdés, hogy nem a kiemelkedő IQ-járól híres a szervezet vezetősége – bár abban azért nem vagyok ennyire biztos, hogy van valamilyen szervezet is a leginkább pénznyelő automatának tűnő képződmény mögött -, most azonban sikerült még önmagukat is alulmúlni. A kérdésre, hogy mibe került a buli, ezt a választ sikerült kiötölniük:

A CÖF válasza rövid volt, de annál meglepőbb. „A Békemenet finanszírozása kapcsán állami vagy költségvetési pénzeket nem használtunk. Egyéb kérdései vonatkozásában nem vagyunk illetékesek és felhatalmazottak”.

A válasz alapján ez azt jelenti, hogy a Civil Összefogás Fórum vezetősége nem felel a CÖF neve alatt beharangozott felvonulás költségvetésééért, és nem is beszélhet anyagiakról, mert nem kaptak rá engedélyt, felhatalmazást. Amiből rögtön adódnak az újabb kérdések: ki a valódi illetékes? Ki adhat nyilatkozati engedélyt egy elvileg önálló – pártpolitikától saját állítása szerint független – civil szervezet vezetőségének? Ezeket persze feltettük a szervezetnek is, amely egy újabb levélben azt a választ küldte: „A Békemenet szervezőjének kiléte nem vitás. A kért adatokra a válaszunkat közöltük. Egyéb értelmezések, mint mindig, az Önök szuverén joga”. (Magyar Hang)

A későbbiekben nyilván kérdés lesz az is – az összeg nagysága mellett -, hogy honnan volt a pénz a szervezésre. Mert azért száznál több busz, hangosítás, miegyéb aligha jött ki néhány millióból. Bár valószínűleg ezekre a kérdésekre majd csak a kormányváltás után kell válaszolni, akkor viszont egyenesen a bíróság előtt. Szívből remélem, hogy lesznek élő közvetítések ezekről az eseményekről. Ha már végigszenvedtük a 16 évet, legalább utólag legyen valami olyasmi, amit élvezni is lehet.

A gazdasági növekedés idén valahol 0,5 és 1 százalék között alakul, jelentette ki Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Miskolcon, ahol a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) által életre hívott Kopátsy Klub ülésén tartott előadást.

A GDP-növekedés esetében a kormány 3,4 százalékos várakozással indította az évet, a költségvetést is ezzel számolták, majd tavasszal 2,5 százalékra korrigálták a növekedési várakozást. Nagy Márton aztán július végén arról beszélt, a kormány már csak 1 százalékos GDP-növekedést vár 2025-re. Ez módosult most 0,5-1 százalék közöttire. (Telex)

Nagy Márton valóban azzal fog bevonulni a magyar történelembe, hogy ő az a miniszter, akinek soha, egyetlen egy ígérete, előrejelzése, jóslata sem jött be, de még csak megközelítenie sem sikerült a valóságot. Mondjuk az egy jó módszer, hogy mindig módosítják a várakozást, mert a végén majdcsak sikerül eltalálni. Vagy ha akkor sem, akkor utólag. Bár az sem biztos. Nagy Márton most éppen 3 százalékos bővülést vár jövőre, amiből majd megint annyi fog megvalósulni, mint az összes többi kijelentéséből. Nem tudom, más hogy van ezzel, de én a helyében már régen lemondtam volna és úgy szégyellném magam, hogy az utcára se lenne képem kimenni. Vele – és egyetlen egy fideszessel sem – ez természetesen nem fordulhat elő. Nyugodt lélekkel felveszi a brutálisan magas fizetését, elterpeszkedik a sofőr vezette szolgálati luxusautóban és meg van róla győződve, hogy neki ez jár, hiszen megdolgozott érte. És tényleg.

Annyira szoros lett a holland parlamenti választás, hogy a pontos végeredményre még napokig várni kell. Az már így is biztos, hogy Orbán Viktor szövetségese, a Szabadságpártot (PVV) vezető Geert Wilders elszámolta magát a tavaly nehezen összehozott koalíció felrúgásával: valószínűleg ellenzékbe szorul, mert nem lehet elég szövetségese. A szerdai választás egyik nagy nyertese a balközép, szociálliberális 66-os Demokraták (D66), amely cikkünk írásakor 15 ezer szavazattal vezet a Szabadságpárt előtt, ezzel a tavalyi 9 mandátum helyett 26-ra számítva egy új kormánykoalíció fő ereje lehet. (Telex)

Orbán Viktor szélsőjobbos haverjának bejött az élet. A pártja a 2023-as választásokon 37 mandátumot szerzett, ezzel együtt képtelenek voltak kormányt alakítani, mert senki nem akart a szélsőjobbal együttműködni. A koalíciós kormányban még így is vezető helyük lett volna, de Wilders gondolt egy merészet és felrúgta a koalíciót. Nyilván abban reménykedett, hogy az újra kiírt választásokon több mandátumot szerezhet, ehhez képest veszített 11-et. Európa népei mintha nem akarnának szélsőjobbos kormányt, pedig igazán erőlködnek. Ha minden jól megy, talán nekünk is sikerül végre megszabadulnunk az Orbán-rezsimtől és akkor mindjárt tisztább lesz a levegő a kontinensen.

„Hosszú vita volt a 14. havi nyugdíjról. Azt eldöntöttük, hogy lesz, annak a bevezetési rendjén dolgozunk most még” – közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalán.

Nem újdonság a 14. havi nyugdíj ötlete a Fidesz háza táján, már 19 éve is előszedték egyszer, amikor a 13. havi nyugdíj mintájára az akkor regnáló Gyurcsány-kormány ellenzékeként nyújtottak be róla törvényjavaslatot. (HVG)

Fordítsuk le magyarra! Igen nagy a baj, a számok sehogyan nem akarnak úgy állni. Pénz nincs valódi osztogatáshoz, de annyira senki nem lehet szegény, hogy ígérni ne tudna. A szavazatok most iszonyúan kellenek, az idősek is fontosak lettek. Ezért elhúzzák az orruk előtt a mézesmadzagot, aztán ha esetleg kormányon tudnak maradni, majd hazudnak valamit, hogy miért nem tudják bevezetni. Ha buknak, akkor a következő kormány magyarázkodhat, a Fidesz pedig ellenzékből kérheti rajtuk számon a saját felelőtlen ígéretét, minden kockázat nélkül. Ha így haladunk, lassan beérik a Kutyapárt ötlete. Lesz még itt örök élet és ingyen sör is.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek!

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.