Szép reggelt kívánok mindenkinek! A Szőlő utcai horror visszhangja csak nem akar csitulni, pedig a kormány igazán mindent megpróbált a cél érdekében. Még Tuzson Bence – momentán állítólag ő az igazságügyminiszter – is kiadott egy közleményt. Ez nagyjából arról szól, hogy nem történt semmi, lehet oszlásnak indulni. Most meg már ott tartunk, hogy tulajdonképpen a brit titkosszolgálat akarja megpuccsolni Orbán Viktort.
„Világosan látszik, hogy egy jól megszervezett, hónapok, évek óta felépített mocskos lejárató kampány zajlik a miniszterelnök-helyettessel szemben”– ezt Kocsis Máté mondta a Magyar Nemzet szemléje szerint a Hír Tv-ben.
Arról beszélt, hogy „a pedofil vád az annyival súlyosabb, hogy az bűncselekmény is. Nemcsak a személy lerombolására irányul, hanem azt is sugallja, hogy a személy súlyos bűncselekményt követett el”, és ha elhiszi valaki, hogy a rendőrség és a titkosszolgálat éveken keresztül asszisztált volna a vádakban megfogalmazott bűncselekményekhez, az már nem csupán Semjén Zsolt elleni támadás, hanem a teljes állam működését rombolja.„Mivel ez így tehát nem egy személyes ügy, akkor ez egy államellenes puccskísérlet” (444.hu)
Hát hogy a bárcabitorló, kóchengeres bánatba ne látszana, hogy évek óta szervezik Semjén Zsolt megbuktatását, akinek nagyjából annyi hatalma van és annyi beleszólása bármibe, mint mondjuk Sulyok akárkinek, aki mostanában a köztársasági elnök. Aztán kinek mi érdeke fűződne ugyanvajon Semjén megbuktatásához? Ne hülyéskedjünk már! Amúgy senki nem Semjént támadja – bár a neve pletykák szintjén valóban felmerült, de bizonyítékok nélkül ezt nyilván senki nem veszi komolyan. Ha esetleg lesznek bizonyítékok bárki ellen, az már egy teljesen más történet -, hanem mindenki azt követeli, hogy a hatóságok azonnal és nagyon alaposan vizsgálja ki az ügyet és tegyék nyilvánossá a vizsgálat menetét is, a végeredményét is. Ha a kormánynak ez fontos lenne, ők is azon lennének, hogy mihamarabb derüljön ki az igazság. De valamiért a kormány(párt) azok ellen harcol, akik vizsgálatot követelnek. Az meg, hogy Semjén Zsolt vélelmezett lejáratására tett kísérlet egyenesen államellenes puccskísérlet lenne, messze akkora baromság, hogy ezt még a fideszes propagandáról sem gondoltam volna, még a jelenlegi lepusztult állapotában sem.
Bántalmazhattak egy másfél éves kisfiút a szekszárdi gyermekotthonban – állítja az RTL Híradója.
A csatorna összeállításában bemutatják a gyermek felduzzadt arcáról készült fotót, és ismertetik Noel megsérülésének általuk ismert körülményeit.
Eszerint a kisfiút a gyermekvédelem kiemelte az egyedülálló édesanyja mellől, miután a fiatal nő nem tudott magának a környéken munkát találni, és Pécsre járt takarítani egy autószalonba. Ugyanakkor Noelt nem hagyta felügyelet nélkül, mivel a nagyszülők gondoskodtak róla. Ugyan a szakemberek szerint így a kisfiú ellátása megfelelő volt, ám a gyermekvédelem mégis úgy döntött, hogy kiemelik, és a szekszárdi befogadó otthonban helyezik el.
Az RTL-nél úgy tudják, hogy azon az éjszakán egy alkoholista hírében álló nevelő volt beosztva, aki a csatorna információi szerint korábban mentős volt, ám onnan az italozása miatt elbocsátották, és ezt követően helyezkedett el a gyermekvédelemnél. (HVG)
A kicsi fiú arca, még a füle is lila, szóval nem akármekkora ütést (rúgást?) kaphatott. És itt merüljön már fel a kormány felelőssége. Először is azért, mert ha a szakemberek úgy látták, hogy megfelelő a családi környezet a kicsinek, miért emelte őt ki a gyermekvédelemnek nevezett, egyre gyanúsabb szervezet? Miért kellett bedobni a kicsit a darálóba? Hogyan került a gyerekek közelébe egy alkoholista, akiről ráadásul tudták is, hogy alkoholista? Miért próbálta a szekszárdi gyermekotthon elkenni az ügyet? Mert a gyereket orvos nem látta, a sérülésről nem csak nem értesítették a családot, de a látogatási időben be sem engedték az anyát valamiféle járványveszélyre hivatkozva. Ezeket a gyerekeket az államnak – tehát a kormánynak, mert a döntéseket ők hozzák – kellene óvnia, védenie. Ehhez képest sorra bukkannak fel ilyen horrortörténetek és miután a sajtó beszámol róluk, nem a felelősöket keresik, hanem azokat támadják meg, akik beszélni mernek róla. Az egész rendszer úgy szar, ahogy van. Hiába vannak nagyon lelkiismeretes, jó szakemberek a gyermekvédelemben, elég, ha egy ilyen pondró bekerül. És az a baj, hogy nem egy van ilyenekből. Itt is legalább két bűnös van; aki bántotta a kisfiút és aki segített eltitkolni. De alighanem többen is közreműködtek ebben a rémtörténetben, egy pillanatra sem jutott eszükbe, hogy ezzel ők maguk nyitottak teret valakinek ahhoz, hogy más gyerekeket is bánthasson. Mikor lesz már elég, mikor lehet megállítani ezt a borzalmat? Láttam a gyerek arcáról készült felvételt. Teljesen kizárt, hogy magának okozta volna. Egy másfél éves gyerek alacsony és könnyű, még ha el is esik vagy éppen nekiesik valaminek, nem tud olyan erővel becsapódni, hogy kék és lila véraláfutásokkal legyen tele a fél arca, füle. Ha felmászott valami magasabb tárgyra – amit hogy tehetett meg, hiszen egy ilyen kicsit egy percre sem szabad felügyelet nélkül hagyni -, és onnan zuhant le, akkor nem a fél arcára esik.
Ehhez már tényleg nincs mit hozzátenni. Véget kell neki vetni. Mégpedig gyorsan, mielőtt több áldozat lesz.
Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek!
Ha tetszett a cikk, de még olvasnál, ha esténként van időd leülni a gép elé, akkor légy az előfizetőnk a Szalonnázón. Naponta 18 órakor élesedő további 3 cikket ajánlunk, jellemzően szintén olyan magyar és nemzetközi közéletet, lényegében az életünket érintő témákról, amelyeket fontosnak tartunk, de nem férnek bele a Szalonna napi kínálatába. Szeretettel várunk!
A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.