Május 13,  Kedd
header-pic

Határokon Átívelő Szellemi Táplálék
Adomány

NEHAZUGGY


Melyik háborút vesztettük el? Amiből Magyaroroszág minden körülmények között kimaradt?

Ez a felület kizárólag önkéntes olvasói támogatásokból működik. Nem politikusok, háttérhatalmak és gazdasági érdekcsoportok tulajdona, kizárólag az olvasóké.

Kiszámítható működésünket körülbelül havi 3,000,000 forint biztosítja. Ebben a hónapban összegyűlt 522,304 forint, még hiányzik 2,477,696 forint.
A Szalonnát ITT támogathatod, a Szalonnázó extra cikkeire ITT tudsz előfizetni.

Köszönjük, hogy fontos számodra a munkánk.

Szép reggelt kívánok mindenkinek! Jó nagy lehet a pánik a Karmelitában, ha még Kövér Lászlót is be kellett vetni. Most a fél bűnbanda azt próbálja magyarázgatni, hogy Orbán Viktor nem is azt csinálta, amit csinált, nem is azt mondta, amit mondott, az ellenség magyaráz félre mindent szándékosan, mert így utasította őket Magyar Péter Brüsszelből. Mert ami nem sikerült Orbán Viktornak, az sikerült Magyar Péternek; elfoglalta a belga fővárost. Legalábbis erre utal a pártpropaganda mostanság a levegőbe eregetett méregfelhője. Az utóbbi idők legsúlyosabb hibáját akkor követte el Orbán Viktor, amikor belepofázott a romániai elnökválasztásba és a szélsőjobbos, egyértelműen magyargyűlölő Simion megválasztása mellett ágált. A hiba viszonylag gyorsan kiderült, de akkor már nem lehetett semmit tenni, a nyilvánosság értesült arról, hogy Orbán és Simion kereszténységért és a szuverenitásért folytatott küzdelemben számíthatnak egymásra. Ezt Orbán a saját szájával mondta Keszthelyen, tehát utólag nem lehetett azt állítani, hogy nem is ő volt, nem is volt ott és nem is mondta. Most zajlanak a kármentesítési próbálkozások, ennek jegyében ócska nyilasnak és komcsinak nevezte Kövér László Magyar Pétert. Biztos vagyok abban, hogy a siker nem marad el, elvégre a véresszájú házmester többnyire sikert sikerre halmoz. Akit ő a védelmébe vesz, annak annyi.

Bevédte a szélsőjobboldali román elnökjelölt mellett kiálló Orbán Viktort Szijjártó Péter külügyminiszter. Az MTI összefoglalója szerint a ruandai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatón vetette fel, mégis mit kellene mondania Orbánnak ebben a helyzetben.

„Hogy nem fogunk együttműködni Románia következő elnökével? Tényleg? Tehát valaki azt gondolja, hogy ezt kellene mondania, vagy ez kellene, hogy legyen a kormány külpolitikája?”

Szijjártó szerint egy olyan országgal, ahol óriási magyar közösség él, mindig a lehető legjobb együttműködésre törekszik a kormány, az elmúlt évek pedig bebizonyították, hogy a jó kapcsolat miatt jobb a helyi magyaroknak is. (444.hu)

Én Orbán Viktor helyében nem merném ilyen végtelenül okos emberekkel körbevenni magam, az biztos. Szijjártó Péternek ráadásul a ritmusérzéke is hibátlan. Most hozakodik ezzel elő, amikor a komplett propagandagyár azzal van elfoglalva, hogy valahogy letagadják, de ha az nem megy – márpedig jól látszik, hogy nem megy – legalább elkenjék Orbán Viktor fatális bakiját. Hogy ehhez az egészhez mi a bánat köze van a ruandai külügyminiszternek – aki mit keresett itt? -, azt komolyabb összeg ellenében sem tudnám megmondani. Sántít a magyarázat, drága külügyminiszterek gyöngye! Először is azért, mert Orbán Viktor már bizonyította, hogy simán nem működik együtt azzal, aki nem árul vele egy gyékényen. Ukrajnában is él magyar közösség, mégsem működik együtt Zelenszkijjel. Erre mi a magyarázat, Petike? Másodszor pedig nem a megválasztott román elnökről beszélünk, hanem az EGYIK jelöltről. A MÁSIK jelöltet miért nem biztosította a kocafocista végtelen szimpátiájáról és együttműködési szándékáról? Hiszen vasárnap lesz a választás második fordulója, bármelyikük kikerülhet győztesen. Ha valóban arról van szó, hogy egyszerű diplomáciai udvariasságról van szó, pláne hogy Orbán Viktornak soha nem jutna eszébe beleugatni más országok választási eredményeibe, akkor mi ez a diszkrimináció? Nem kellene ám mindenkit fideszesnek nézni. Előbb vagy utóbb visszaüt.

Az Oroszország megtörésére irányuló nyugati stratégia kudarcot vallott, a szankciók nem érték el a céljukat és az oroszok megakadályozták Ukrajna NATO-tagságát – jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az EU parlamenti elnökeinek konferenciáján az Országházban, hangsúlyozva, hogy ennek ellenére Európa folytatja a háborút és úgy tesz, mintha győzhetnénk.

„Senki nem meri bevallani, de ezt a háborút elvesztettük” – tette hozzá, és arra hívta fel a figyelmet: Oroszország gazdasága nem omlott össze, a szankciók nem érték el a céljukat és az oroszok megakadályozták Ukrajna NATO-tagságát.

Jelezte: az amerikaiak ezt felismerték és most tárgyalnak, míg mi, európaiak, folytatjuk a háborút és úgy teszünk, mintha győzhetnénk.

Ne legyen igazam, de a vége az lesz, hogy egyedül maradunk a háborúval a szomszédunkban, miközben minden pénzünket egy elérhetetlen győzelemre fordítjuk

– fogalmazott. (24.hu)

Egy ideje már nem tudom eldönteni, hogy Orbán Viktornak és persze bűntársainak valóban teljesen elment az esze, esetleg úgy vannak vele, hogy már amúgy is minden mindegy, akkor meg miért ne okozzanak még az eddiginél is több kért az országnak, vagy egyszerűen nincsen választásuk, azt kell tenniük, amit parancsba kaptak? Mert ez a súlyosan beteg orosz propaganda, amit ugyan eddig is terjesztettek, de távolról sem ennyire durván, mostanra átlépett minden létező és nem létező határt. Melyik háborút vesztettük el? Amiből Magyaroroszág minden körülmények között kimaradt? Kik vesztették el? Magyaroroszág és Ukrajna? Az Európai Unió? Donald Trump és Orbán Viktor? Már mióta hajtogatja Orbán Viktor, hogy eldőlt a háború? Akkor miért harcolnak még mindig? Unatkoznak? Magyarország és az Európai Unió elemi érdeke nem a háború lezárása, Ukrajna kimentése és Putyin távoltartása lenne? Ha igen, miért kampányol Orbán Putyin érdekében olyan hosszú ideje? Neki ez hol éri meg? Mit kap cserébe? Aztán ki marad egyedül a háborúval a szomszédjában? Csak Magyarország? Mert más országok sokkal nagyobb területen szomszédosak Ukrajnával, mégsem sírnak folyamatosan, mint az a bizonyos fürdős kurva. Kinek a minden pénzét fordítja kicsoda az elérhetetlen győzelemre? Zárolták az Orbán-klán számláit? Ennyi ökörséget egy szuszra elmondani, ehhez valóban kiemelkedő tehetség kell.

Jó ébredezést, szép napot kívánok mindenkinek!

 

A Szalonna egy teljes mértékben civil, független véleményportál. Nem kérünk és nem fogadunk el támogatást senkitől, csak az olvasóinktól. Ha olvasni szeretnél, nem ugrik az arcodba egyetlen reklám sem. Ez csakis úgy lehetséges, ha te fizetsz a munkánkért. Kizárólag ezekből a támogatásokból működik a Szalonna, hónapról hónapra. Ha kiürül a becsületkassza, elfogy a Szalonna. Ne úgy fogd fel, mintha koldusnak adnál, hanem úgy, mintha az újságosnál fizetnél rendszeresen a kedvenc magazinodért.